Egoé Basket Brno

Basketbal | Kooperativa NBL
Hala fakulty sportovních studií MU - Kamenice 5, Brno 625 00
mapa

Brněnský mužský basketbal má za sebou víc než devadesátiletou historii opředenou dvěma účastmi ve finále Poháru mistrů evropských zemí a 23 domácími tituly. Jenže v novodobé éře se nemá čím chlubit. Po finančním krachu BC Brno a sestupu BBK Brno vznikl v roce 2009 klub Basketball Brno, který odkoupil licenci pro nejvyšší soutěže od libereckých Kondorů. Po dvou sezonách však majitelé oznámili, že kvůli ekonomickým potížím končí.

Torzo klubu se přesunulo do Prostějova, kde opětovně vznikl B tým a spolupracoval s Jihomoravským basketbalovým centrem Brno, který vychovával talenty. Na sezonu 2012/2013 se klub přestěhoval do Brna a pod názvem JBC mmcité vybojoval semifinále druhé ligy, po rozšíření nejvyšší soutěže pak přímo postoupil.

Následující dva roky obsadil poslední příčku v základní části, ale v sezoně 2015/2016 se barážové pozici vyhnul, když nechal na posledním místě nejvyšší soutěže Jindřichův Hradec.

Zpět na seznam teamů

Novinky

Všechny novinky klubu

Nejbližší zápasy klubu

 • Sat 02.02. 18:00

  Egoé Basket Brno

  Královští Sokoli

  Hala fakulty sportovních studií MU
 • Sat 19.01. 19:00

  Egoé Basket Brno

  ČEZ Basketball Nymburk

  Hala fakulty sportovních studií MU
 • Wed 09.01. 20:00

  Egoé Basket Brno

  BK Opava

  Hala fakulty sportovních studií MU
 • Sat 29.12. 19:00

  Egoé Basket Brno

  USK Praha

  Hala fakulty sportovních studií MU
Všechny zápasy klubu

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací