Poslední zápas? Chceme končit s úsměvem na rtech, hlásí Tomanec

05.05.2018 | Egoé Basket Brno | Kooperativa NBL

Brno – Zápas, který nic neřeší. Brněnští basketbalisté v posledním kole play-out i celého ročníku nejvyšší domácí soutěže vyzvou Jindřichův Hradec. Duel startuje v sobotu v šest hodin večer na palubovce mmcité a týmům o nic nejde. Předposlední Brno má totiž na svého sobotního soupeře náskok devíti bodů. „Vynasnažíme se zvítězit, nic nevypustíme a připravíme se jako na kterýkoli zápas, abychom skončili s úsměvem na rtech, a ne sklesle,“ burcuje brněnský kapitán Jan Tomanec.

Svěřenci trenéra Dejana Jakary chtějí také udělat radost svým příznivcům. „Nesmíme zapomenout na naše fanoušky, kterým jsme vděční za podporu v celé náročné sezoně. Dáme do duelu všechno, poslední kapku potu, abychom ukázali, že si vážíme jejich skvělé podpory,“ hlásí na klubovém webu kouč mmcité.

Stejná situace jako před posledním zápasem provází Brňany i celé play-out. Už před jeho startem totiž věděli, že na poslední místo a do případné baráže spadnout nemohou. „Sportovci nikdy nechtějí prohrávat, v týmu s motivací problém nebyl a každý duel jsme se snažili zvládnout,“ líčí Tomanec.

A to se i potvrdilo. Mmcité totiž vyhrálo čtyři utkání v řadě a poprvé padlo až minulý týden s pražským USK. „V play-out jsme měli jeden z nejlepších týmů, produkujeme vyrovnaný, ne-li lepší basketbal než ostatní mužstva, což se projevilo,“ přemítá brněnský pivot.

Mnohem lépe hraje v play-out i Jindřichův Hradec, který v něm zvítězil hned dvakrát v pěti zápasech. Přitom za celou základní část a v nižší nadstavbové skupině posbíral pouhé dvě výhry z 32 duelů. „Soupeř hraje v play-out mnohem lépe než předtím. Změnil styl obrany a je teď mnohem agresivnější, což je důvod proč některá utkání v koncovce zvládl,“ přemítá Jakara.

Ať už však souboj mužstev z chvostu tabulky dopadne jakkoli, na konečném pořadí se nic nezmění. Jindřichův Hradec skončí poslední a mmcité jen o příčku před ním. „Šlo o smolnou sezonu. Začali jsme docela dobře, vypadalo to, že jsme mohli být i černý kůň soutěže. Pak bohužel přišlo hrozně moc zranění a neměli jsme proto dostatek zdravých hráčů, abychom mohli lepším týmům konkurovat,“ litoval dvaatřicetiletý Tomanec.

Mmcité v play-out

1. kolo: Ostrava – mmcité Brno 97:101
2. kolo: mmcité Brno – USK Praha 86:82
3. kolo: Jindřichův Hradec – mmcité Brno 95:104
4. kolo: mmcité Brno – Ostrava 120:68
5. kolo: USK Praha – mmcité Brno 70:68


Autor: Patrik El-Talabáni

Zdroj: https://brnensky.denik.cz/ostatni_region/posledni-zapas-chceme-koncit-s-usmevem-na-rtech-hlasi-tomanec-20180505.html

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací