Brněnští basketbalisté mají nový název i dresy. Touží do play-off

05.10.2018 | Egoé Basket Brno | Kooperativa NBL

Brno - V minulých sezonách hleděli basketbalisté Brna na play-off z uctivé vzdálenosti, v letošním ročníku by po letech rádi mezi smetánku alespoň nakoukli. Potenciál naznačili ve středečním zápase druhého kola Národní basketbalové ligy, když vyhráli na palubovce silného Olomoucka 90:86, v prvním kole zase prohráli pouze o šest bodů s jiným předním týmem tabulky Svitavami.

Klub má spoustu nových hráčů i generálního sponzora egoé, po kterém převzal i název. Služebně druhý nejstarší basketbalista týmu Jan Kozina hledí do své páté sezony v brněnském dresu s optimismem. „Pokud vydržíme zdraví, mohla by to být naše nejlepší sezona za dobu, co tu jsem. Nový kádr si třeba oproti minulosti sedl hodně rychle a rozumíme si i lidsky,“ pravil brněnský rozehrávač.

Klub mezi sezonami opustil kapitán Jan Tomanec a také všech šest cizinců. V kabině egoé se místo nich zabydluje trio Američanů Davell Roby, Deremy Geiger, Reginald Keely a pětice českých posil, mezi nimi například teenager Radek Farský nebo dvaadvacetiletý pivot Jakub Jokl.

Z velké části nový kádr má na povel stejně jako v minulé sezoně slovinský trenér Dejan Jakara, jemuž dělá asistenta Martin Vaněk. „Vybírali jsme kluky podle charakteru, aby dobře zapadli a to se povedlo. Máme mladý tým, který na sobě chce pracovat. Přivedli jsme i zajímavé české basketbalisty, třeba Farského považuji za jednoho z nejtalentovanějších hráčů v Česku,“ zmínil Vaněk.

Optimismus v kabině egoé posiluje také důvěra v systém progresivního kouče Jakary. „Je dobře, že my, kteří jsme tu zůstali, máme zažité nějaké věci. Navíc víme, co můžeme od trenéra očekávat. I nováčci se potom mezi nás lépe zařazují,“ pochvaloval si Kozina.

Nová jména

Radek Farský - křídlo
Deremy Geiger - rozehrávač
Martin Hrabovský - křídlo
Jakub Jokl - pivot
Reginald Keely - pivot
Davell Roby - křídlo
Lukáš Stegbauer - pivot
Daniel Szarowski - křídlo

Klub se kromě výrazné hráčské proměny změnil také po stránce vizuální. Egoé vstoupilo do ročníku s novými dresy a také logem. „Chceme, aby klub měl svoji vlastní identitu a více se přiblížil fanouškům. Určili jsme taky nové klubové barvy, kterými budou modrá, červená a bílá. Vracíme se k tradičním barvám pro Brno,“ zdůvodnil změny manažer brněnských basketbalistů Filip Jimramovský.

Kozinovi se novinky pro letošní sezonu zamlouvají. „Třeba dresy se mi líbí víc než předchozí. Ty sice byly výraznější, ale křiklavé,“ podotkl třiadvacetiletý hráč.

Zítra se po všech stránkách obměněný celek poprvé v mistrovském zápase představí také domácím fanouškům. Od sedmi hodin večer proti Ostravě na palubovce haly Kampusu v Bohunicích.

Autor: Václav Petrů

Zdroj: https://brnensky.denik.cz/ostatni_region/brnensti-basketbaliste-maji-novy-nazev-i-dresy-touzi-do-play-off-20181004.html

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací