Draci Brno

Baseball | Extraliga mužů
Městský baseballový stadion - Sokolova 706/2, 619 00 Brno
mapa

Když se řekne český baseball, každý si jistě představí Draky Brno. Nejúspěšnější domácí klub vznikl už v roce 1973, když při Slavii Brno VSŽ založili členové junáckého oddílu Děti slunce stejnojmenný softballový klub a po vítězství na amatérském turnaji byl pozván do celonárodní ligové soutěže. V roce 1982 vedení klubu změnilo zaměření na baseball jako olympijský sport. V roce 1985 došlo ke znovuzrození klubu, protože nábor Michala Jukla na hřišti Moravské Slavie přilákal 52 nových hráčů.

Název Draci Brno přijal klub v roce 1993 a angažoval amerického kouče a nadhazovače Geoffa Samuelse, o dva roky později už slavili Brňané první titul i vítězství v Českém baseballovém poháru. V roce 2004 Draci jako první český tým v historii porazili nizozemský klub a po výhře s HCAW Mr. Cocker získali bronz na Poháru mistrů evropských zemí. 

V letech 1995 až 2014 dobyli Draci dohromady devatenáct mistrovských titulů, přidali čtrnáct pohárových triumfů a dvakrát skončili třetí v nejprestižnější evropské klubové soutěži. V sezoně 2016/2017 usilují o jubilejní dvacátý domácí titul.

Zpět na seznam teamů

Novinky

Všechny novinky klubu

Nejbližší zápasy klubu

 • Sat 06.10. 14:00

  Draci Brno

  Arrows Ostrava

  Městský baseballový stadion
 • Sun 17.06. 14:00

  Draci Brno

  Arrows Ostrava

  Městský baseballový stadion
 • Fri 15.06. 19:00

  Draci Brno

  Kotlářka Praha

  Městský baseballový stadion
 • Fri 01.06. 19:00

  Draci Brno

  Technika Brno

  Městský baseballový stadion
Všechny zápasy klubu

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací