Konec kralování. Dominantní Draky ve finále sestřelili ostravští Arrows

06.10.2018 | Draci Brno | Extraliga mužů

Brno - Zažité pořádky neplatí. Baseballoví Draci Brno prohráli v pátek večer čtvrtý finálový duel extraligy na hřišti Arrows Ostrava 3:5, sérii celkově 1:3 na zápasy a teprve potřetí od roku 1995 našli ve finále přemožitele.

Ostravské „Šípy" se naproti tomu těší z historického prvenství. „Výsledné skóre je obrazem aktuální formy obou týmů. Série nám vůbec nesedla, ve třech zápasech jsme tahali za kratší konec, podařil se nám jen jeden duel. Titul je v pravých rukách, nás to bude hnát k tomu, abychom se příští sezonu zlepšili," pravil odhodlaně generální manažer brněnského klubu Arnošt Nesňal.

Od začátku série hrané na tři vítězné partie byli Ostravané napřed, postupně si vypracovali vedení 2:0 na zápasy. Minulou neděli sice Draci vítězstvím ve třetím utkání série 4:0 na domácím hřišti vykřesali naději, druhý mečbol ovšem odvrátit nedokázali.

Finálové duely
1. Draci Brno – Arrows Ostrava 5:7
2. Arrows Ostrava – Draci Brno 4:3
3. Draci Brno – Arrows Ostrava 4:0
4. Arrows Ostrava – Draci Brno 5:3

Ostravané hnaní zhruba šesti stovkami diváků nakonec svého snu dosáhli a čtvrtým duelem finálovou sérii zakončili. „Samozřejmě i my jsme vždycky motivovaní, ale jejich touha vyhrát byla logicky na úplně jiné úrovni. Uvidíme v příští sezoně, jestli nás to nakopne, jako když jsme prohráli finále poprvé," pravil Nesňal.

Naposledy brněnští baseballisté prohráli finálovou sérii před třemi lety, kdy podlehli 2:3 na utkání Kotlářce Praha.

Autor: Václav Petrů

Zdroj: https://brnensky.denik.cz/ostatni_region/konec-kralovani-dominantni-draky-ve-finale-sestrelili-ostravsti-arrows-20181006.html

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací