Suverénní Draky Brno ve finále baseballové ligy vyzve Arrows Ostrava

29.09.2018 | Draci Brno | Extraliga mužů

Brno - Je to tu zas. Draci Brno po čtyřiadvacáté hrají finále české baseballové ligy. Stejně jako minulý rok se střetnou i letos s Arrows Ostrava. Série na tři vítězné zápasy začíná v pátek od sedmi hodin večer v Brně na hřišti v Komárově v Sokolově ulici. „Podobně jako loni půjde především o souboj obran. Kdo udělá méně chyb, vyhraje. Věřím, že to budeme zase my,“ burcuje generální manažer Draků Arnošt Nesňal.

V posledním finále Draci porazili Arrows v poměru 3:1 na zápasy. „Každé utkání bylo těžké, i když podle konečného výsledku série vypadá jasně. Jednotlivé duely se rozhodovaly třeba až posledním odpalem. Jednou jsme otočili utkání až v závěru a podruhé zase oni,“ popisuje Nesňal.

Arrows si cestu do finále proklestili semifinálovým vítězstvím 2:0 na zápasy proti Eagles Praha. „Mají dobrý tým. Jejich hlavní síla je na pálce v kombinaci s malým hřištěm. Na druhou stranu my máme kvalitní nadhazovače a skvělou defenzivu,“ říká Nesňal.

Rozpis finálové sériePátek 28. září 19.00:
Draci Brno - Arrows Ostrava
Sobota 29. září 16.00:
Arrows Ostrava - Draci Brno
Neděle: 30. září 14.00:
Draci Brno - Arrows Ostrava
Pátek 5. října 19.00:
Arrows Ostrava - Draci Brno
Sobota 6. října 14.00:
Draci Brno - Arrows Ostrava

Pálkařům Arrows bude čelit australský nadhazovač John Hussey, který v letošní sezoně proti ostravskému celku nastoupil čtyřikrát a pokaždé se radoval z výhry. „Jsou velmi nebezpeční, především díky jejich domácímu úzkému hřišti,“ podotýká dvaatřicetiletý Hussey.

Na pálce se Draci mohou opřít o dvojici Petr Čech a Přemek Chroust, kteří jsou stabilními členy reprezentace, kde se potkávají i s hráči Arrows. „Při repre srazech se nešpičkujeme, tam máme jiné starosti, ale navzájem se známe dlouho,“ říká Chroust.

Draci nechybí ve finálové sérii od roku 1995, kdy získali první titul. Poté dvacetkrát triumfovali a jen dvakrát prohráli. Naposledy před třemi lety nestačili Kotlářce Praha.

Proto není žádné překvapení, že brněnský celek hraje finále i letos. S ostravským vyzyvatelem Arrows se v sezoně střetli sedmkrát a prohráli pouze jednou. „Každý rok je to v podstatě nová soutěž. Vždy je tam kousek nervozity, ale spíš se těšíme, proto hrajeme,“ sděluje Nesňal.

Na páteční úvodní nadhoz mají Draci přislíbenou účast primátora města Brna. Oslovili i šéfa filharmonie Dennise Russella Daviese, který se nechal slyšet, že je velký fanoušek baseballu. Jestli na finále dorazí, ještě neví.

Autor: Vladimír Formánek

Zdroj: https://brnensky.denik.cz/ostatni_region/suverenni-draky-brno-ve-finale-baseballove-ligy-vyzve-arrows-ostrava-20180928.html

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací