Žabiny si v prvním turnaji Evropské ligy připsaly tři vítězství

15.10.2018 | Basket Žabiny Brno | ŽBL

Brno - Tři výhry ze tří zápasů. Parádně zvládly basketbalistky Žabin Brno úvodní turnaj Evropské ligy. Nejprve zdolaly běloruský Horizont Minsk 67:59, pak litevský Kibirkštis Vilnius 79:67 a na závěr slovenský tým Piešťanské Čajky přesvědčivě 73:39.

Žabiny si v prvním turnaji Evropské ligy připsaly tři vítězství

Do další fáze soutěže tak jdou Žabiny s bilancí 3:0. Hlavní brněnský trenér Viktor Pruša před turnajem avizoval, že cílem je využít domácího prostředí a získat maximální počet výher. „Myslím, že cíl, který jsme si dali, se nám povedlo splnit. Navíc jsme se v krátkém sledu setkali se třemi odlišnými herními styly a dokázali jsme se na ně připravit. Určitě to byla výborná zkušenost pro celý tým a tři výhry jsou pro nás velkou výhodou do další části ligy,“ těšilo kouče.

Brněnský klub se vypořádal i s organizací turnaje s mezinárodní účastí. „Povedlo se nám to, co jsme chtěli po herní a organizační stránce. S výsledky jsme po všech stránkách spokojení a věříme, že spokojenost s pořadatelstvím je i na straně vedení EWBL. Od ředitele EWBL Iga Zanderse, který byl v Brně celou dobu turnaje, máme pozitivní zpětnou vazbu. Doufám, že v příštím ročníku opět dostaneme důvěru a akci v Brně zopakujeme," uvedl generální manažer Žabin Radek Šír.

Autor: Jaroslav Kára

Zdroj: https://brnensky.denik.cz/ostatni_region/zabiny-si-v-prvnim-turnaji-evropske-ligy-pripsaly-tri-vitezstvi-20181014.html

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací