Sezonu začínal až jako sedmý obránce. Teď Barinka válí rovnou v první pětce

05.10.2018 | HC Kometa Brno | Tipsport extraliga

Brno - Sezonu začínal v hokejové Kometě na pozici sedmého obránce. Nyní už Michal Barinka válí v prvním obranném páru vedle Juraje Mikuše, kterému schází zraněný parťák Ondřej Němec. „Je samozřejmě lepší, když je hráč v tempu a nepřemýšlí nad tím, jestli sedí na střídačce a chladne. Hraje nás tady momentálně sedm beků plus mladí hráči,“ líčí čtyřiatřicetiletý bek pro klubový web.

Jeho forma výrazně přispívá k dobré defenzivní činnosti brněnské celku. „Jde o vizitku všech hráčů v klubu. Každá pětka pracuje výborně v obranném pásmu. Taky nás drží brankáři, oba chytají famózně,“ říká Barinka.

Zatím to ale skřípe v ofenzívě. „V útoku si to brzo sedne, jsem o tom přesvědčen. Kluci se rozstřílí a bude to v pohodě. Sice moc branek nedáváme, ale nějaké body máme, a to je nejdůležitější,“ myslí si vyškovský rodák.

Další body tabulky mohou přidat už v pátek od šesti hodin večer na ledě Hradce Králové. „Mají v podstatě nový tým, kterému se zatím slušně daří. Podíváme se na video a rozebereme si je. Pojedeme tam s pokorou a pokusíme se urvat výhru, ale nebude to lehké utkání,“ sděluje autor jedné letošní trefy.

V neděli pak Kometa doma přivítá od pěti hodin odpoledne Karlovy Vary. „Přijedou jako outsider, ale o to ten duel bude složitější. Dají do toho všechno, ale my musíme před domácím publikem prostě vyhrát,“ burcuje Barinka.

Autor: Vladimír Formánek

Zdroj: https://brnensky.denik.cz/hokej_region/sezonu-zacinal-az-jako-sedmy-obrance-ted-barinka-vali-rovnou-v-prvni-petce-20181004.html

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací