Pozvedl vadnoucí ofenzivu Komety. Mueller se po angíně vrátil ve velkém stylu

08.10.2018 | HC Kometa Brno | Tipsport extraliga

Brno - Chyběl, a to hodně. Petera Muellera po prvních třech odehraných kolech hokejové extraligy skolila angína a Kometa gólově tápala. Bez Američana v sestavě se ve třech duelech střelecky prosadila jen čtyřikrát, jeho kumpáni z první lajny Petr Holík a Martin Zaťovič střádali. Jen co vykurýroval třicetiletý forvard nemoc, tak se produktivita brněnského celku raketově zvedla, zejména pak první lajny.

Ta přímo bodově explodovala. Proti Karlovým Varům měla prsty ve všech pěti trefách při výhře 5:3. Mueller přitom zaznamenal čtyři body za dvě trefy a dvě nahrávky. „Naše lajna těží z toho, jak jsme začali už v přípravě, kde jsme si společně sedli. Pro mě to teď bylo o něco těžší, když jsem pár zápasů chyběl v sestavě, ale návrat vyšel dobře. V hokeji je vždy důležité, když máte jednu lajnu, která dodává týmu klid a pohodu, a v klíčových momentech jej umí strhnout,“ sdělil Mueller.

Návrat do sestavy mu tedy vyšel parádně. A že měl krátký herní výpadek, na ledě poznat nešlo. „Když jen trénujete a nemůžete klukům na ledě pomoci, tak je to těžké. Jestliže vynecháte jeden den, připadá vám to, jako byste vynechal celý týden. Myslím, že oba zápasy jsem zvládl dobře, nohy mě poslouchaly a cítil jsem se skvěle. Po prohře s Hradcem máme důležitou výhru,“ líčil třicetiletý forvard.

Toho mrzí, že se nedostal do nominace USA na zimní olympiádu v Koreji v tomhle roce. Věřil, že může být platným hráčem, což po pěti odehraných duelech v extralize potvrzuje. Zaznamenal už devět bodů, v průměru skoro dva na jedno utkání.

Pro příznivce Komety se v podstatě ihned po svém přestupu stal modla. Proto mu diváci v šestém kole přichystali velké uvítací choreo. „Popravdě jsem to neviděl a chtěl bych se fanouškům touto cestou omluvit. Je velká škoda, že jsem nehrál, když už pro mě něco takového udělali. Cením si toho. Je pro mě obrovskou ctí, že můžu hrát před tak skvělým publikem. V budoucnu se jim to pokusím vynahradit nějakou oslavou,“ dodal Mueller se vzkazem.

Autor: Vladimír Formánek

Zdroj: https://brnensky.denik.cz/hokej_region/pozvedl-vadnouci-ofenzivu-komety-mueller-se-po-angine-vratil-ve-velkem-stylu-20181008.html

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací