Jak si vedli odchovanci Komety na kempech v NHL? Hájek a Dostál zaujali

03.10.2018 | HC Kometa Brno | Tipsport extraliga

Brno - Jeden sen v podobě draftu v NHL si splnili, na druhý čekají. Čtveřice odchovanců brněnské Komety se představila na kempech, na premiéru v nejprestižnější hokejové lize si ale musí počkat.

Odchovanci Komety čekající na šanci
Libor Hájek - New York Rangers
Jakub Zbořil - Boston Bruins
Pavel Jenyš - Minnesota Wild
Lukáš Dostál - Anaheim Ducks

Největší šance na debut v NHL se předvídaly Liboru Hájkovi. Ten sice zaujal povedenými výkony v přípravě New York Rangers, ale krátce před startem soutěže se dozvěděl, že začne na farmě v Hartfordu. „Vzhledem k tomu, v jaké situaci se Rangers nachází, v přestavbě a s novým trenérem, tak má velkou šanci si letos zahrát NHL. Hodně si ho chválí. Pokud naváže na dobré výkony, určitě do prvního týmu nakoukne,“ míní hokejový komentátor Filip Šedivý.

Mezi dospělými toho Hájek moc neodehrál, v zámoří hrál především mezi juniory. Nyní má v AHL šanci ukázat, že fyzicky vyspěl. „Určitě ho budou sledovat a jakmile se někdo zraní, tak může být první nebo druhá varianta jako náhrada,“ říká Šedivý o šancích dvacetiletého ofenzivního obránce.

Dalším aspirantem na debut v NHL je obránce Jakub Zbořil. Toho si v roce 2015 v prvním kole jako třináctého hráče vybral Boston, který ale má defenzivní posty našlapané. „V podstatě mají jasnou obrannou šestku, a pokud se nikdo nezraní, tak to bude složité. Viděl jsem ho, když hrál proti Calgary, a nepůsobil úplně nejjistějším dojmem,“ líčí Šedivý.

Na povolávací telefonát do prvního týmu bude jedenadvacetiletý Zbořil čekat na farmě v AHL v týmu Providence, kde už hrál minulý rok. „Nejdůležitější je, aby se cítil pohodlně a sebejistě. Umí dobře bruslit i přitvrdit,“ sděluje Jay Leach, kouč Providence.
Sen zahrát si NHL se naopak vzdaluje Pavlu Jenyšovi. „Už je mu dvaadvacet, zatím se ani pořádně neusadil v AHL. V minulé sezoně odehrál víc v nižší ECHL, i když se mu dařilo sbírat body, tak jeho vyhlídky nejsou nejlepší,“ líčí Šedivý o forvardovi, jehož před čtyřmi roky draftovala Minnesota.

Počkat si ještě musí brankář Lukáš Dostal, který se z kempu Anaheimu vrátil do Komety. „Byli s ním hodně spokojeni, zanechal dobrý dojem. Ale musí pracovat dál, aby si to nepokazil a jenom vylepšoval,“ uzavřel Marek Vorel, hráčský agent Dostála.

Autor: Vladimír Formánek

Zdroj: https://brnensky.denik.cz/hokej_region/jak-si-vedli-odchovanci-komety-na-kempech-v-nhl-hajek-a-dostal-zaujali-20181002.html

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací