Díry v sestavě zalepily cizinky

02.10.2018 | KP BRNO | ŽBL

Brno - Museli měnit koncepci na poslední chvíli. Vedení královopolských basketbalistek chtělo udržet úspěšný kádr z loňské sezony a zároveň dát co největší prostor domácím basketbalistkám. Jenže zranění a neplánované odchody je donutily k angažování dalších cizinek. Těsně před začátkem ligové soutěže.

Nepříjemnou ztrátou je především zranění rozehrávačky Gabriely Andělové, která si v přípravném duelu s Ružomberkem utrhla přední křížový vaz. „Je to smůla, pro Gabču tak prakticky skončila sezona. Vážné zranění kolena utrpěla také Remenárová, problémy měly i další hráčky. Navíc ukončily kariéru Burgrová s Prokešovou a nejspíš i Satoranská s Verlíkovou. Museli jsme reagovat a po návratu Američanky Maddenové jsme přivedli i její krajanku Gillovou a Litevku Saurazaitéovou,“ uvedl manažer klubu Richard Foltýn.

Pro novou americkou posilu nezačalo brněnské angažmá nejlépe. „Cestovala jsem z Ameriky přes dva dny. Let z Raleigh do Toronta měl čtyři hodiny zpoždění, v Istanbulu jsem pak musela dokonce strávit noc v hotelu. Zpoždění měl i let do Prahy a do Brna jsem jela taxíkem kvůli zácpě na dálnici asi šest hodin,“ líčila svou anabázi Jasmine Gillová, která je ovšem na cestování zvyklá, protože už působila v sedmi zemích.

To litevská rozehrávačka je v cizině poprvé. Pobyt by jí měla ulehčit spoluhráčka z reprezentace Justina Matuzonytéová, která přestoupila do sousedních Žabin. „Je to fajn, známe se dobře, hrály jsme spolu i v jednom klubu. Už jsme byly spolu v Brně na večeři. Ale ve vzájemném souboji půjde kamarádství stranou,“ ujistila Dovilé Saurazaitéová.

Se zahraničními posilami má klub smělé cíle. „Chceme hrát opět ligové finále a také výrazně uspět v Eurocupu,“ naznačil priority trenér David Zdeněk.

Ligu zahájí KP Brno dnes od 17.30 hodin na domácí palubovce proti Strakonicím. Vstup je zdarma!

Posily KP Brno

Jasmine Gillová (USA)
Stephanie Maddenová (USA)
Dovilé Saurazaitéová (Litva)
Michaela Stará (ČR)
Aneta Mainclová (ČR)

Autor: Antonín Zabloudil

Zdroj: https://brnensky.denik.cz/ostatni_region/diry-v-sestave-zalepily-cizinky-20181002.html

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací