Baseballový král padl. Brněnské Draky z trůnu sestřelily Šípy z Ostravy

08.10.2018 | Draci Brno | Extraliga mužů

Brno - Jedna z jistot padla. Brněnští Draci teprve potřetí za posledních třiadvacet let našli přemožitele ve finále baseballové extraligy, kde se sklonili před Arrows Ostrava.

Prohráli 1:3 na zápasy. „Není to nic příjemného. Vítězství je návykové a chybí nám to. O to víc nás ale prohra motivuje k tomu, abychom příští rok získali titul zase my,“ zmínil nadhazovač brněnského týmu Petr Minařík, jenž patří mezi hlavní opory celku, přičemž v brněnském dresu oslavil třináct titulů.

Ostravské Šípy kralovaly sérii od úvodního klání v Brně, postupně si vypracovaly dvouzápasový náskok, Draci předvedli záblesk své dominance pouze ve třetím klání, kdy na domácím hřišti vyhráli 4:0.

VĚTŠÍ TOUHA

Naděje brněnského celku na dvaadvacátý titul ale vyhasly v pátek večer. Arrows za podpory šesti stovek fanoušků zvítězili na domácím hřišti 5:3 a páteční noc proměnili v jeden velký mejdan ze zisku historického titulu. „Pocity se nedají ani popsat. Náš klub slaví pětačtyřicet let od založení. Je to pro nás o to úžasnější. V sérii rozhodla asi větší chuť po vítězství,“ hlásil nadšený kapitán Aleš Navrátil.

Větší touha po prvenství mohla být rozdílový faktor i podle generálního manažera Draků Arnošta Nesňala. „Samozřejmě máme motivaci vždycky, ale je pravda, že nejde srovnávat naši s jejich touhou, když hráli o první zlato,“ prohlásil Nesňal.

Největší podíl podle něj měla aktuální forma. „Nám série vůbec nesedla, odehráli jsme jedno opravdu dobré utkání a to nestačí. Soupeř naproti tomu vydal nejlepší ze sebe. Titul je v pravých rukách,“ uvedl manažer brněnského klubu.

MOTIVUJÍCÍ PROHRA

Podle Minaříka byly Šípy ve finálové sérii důslednější v obraně. „Šlo o detaily, které nakonec rozhodují. Byli v obranné činnosti pečlivější než my. Nehráli jsme nejlepší baseball, ale pouze celkem kvalitní, což nestačí,“ pravila čtyřiatřicetiletá opora týmu.
Draci přitom v předcházejících částech sezony porazili Šípy šestkrát ze sedmi vzájemných zápasů, ve vyřazovacích bojích ale kouzlo vyprchalo. „Finále je úplně jiná soutěž a na jiné úrovni. To se nedá vůbec srovnávat,“ komentoval Nesňal.

Ostravské Šípy tak jsou třetím celkem za poslední dvě dekády, který dokázal zastavit Draky. Naposledy se to povedlo před třemi roky Kotlářce Praha. „Tehdy nás to namotivovalo na další roky. Doufám, že podobný efekt bude mít i letošní prohra,“ sdělil manažer.
Drakům se v letošní sezoně nejvíce dařilo v první části ročníku, kdy prohráli jediné ze sedmadvaceti klání, ve druhé části poté prohráli čtyřikrát ze dvaceti zápasů. Nyní je čeká dlouhá pauza, další extraligový ročník začne na jaře.

Autor: Václav Petrů

Zdroj: https://brnensky.denik.cz/ostatni_region/baseballovy-kral-padl-brnenske-draky-z-trunu-sestrelily-sipy-z-ostravy-20181008.html

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací