HC Kometa Brno

Hokej | Tipsport extraliga
DRFG Arena - Křídlovická 911/34, 602 00 Brno
mapa

Slavná historie brněnské Komety se píše od roku 1953, kdy tehdejší Rudou hvězdu Brno hrající krajský přebor vyčlenil ministr národní bezpečnosti Karol Bacílek jako sportovní rotu ozbrojených složek ministerstva. Po dohodě s tělovýchovnými orgány byl tým zařazen pro sezonu 1953/1954 do nejvyšší hokejové soutěže, přeboru republiky.

Do Rudé hvězdy přešli hráči Spartaku Brno Zbrojovka Bronislav Danda, Slavomír Bartoň, Bohuslav Sláma nebo Spartaku GZ Královo Pole Vlastimil Bubník, Ladislav Olejník, František Vaněk a tým nabitý československými reprezentanty získal už ve druhé sezoně mistrovský titul. Vítězné oslavy si pak brněnský celek užil ještě desetkrát, naposledy v ročníku 1965/1966 už jako ZKL Brno. Víc titulů má pouze Dukla Jihlava, a to dvanáct. 

V sezoně 1987/1988 klub sestoupil a až na pár výjimek se trápil ve druhé nebo až třetí lize. V roce 2005 do Komety vstoupil bývalý reprezentační obránce Libor Zábranský, který jej zachránil před krachem. V roce 2009 odkoupil extraligovou licenci od Znojma a vrátil Brno na mapu nejvyšší soutěže. Kometa od té doby získala dvě extraligová stříbra a jeden bronz. 

Zpět na seznam teamů

Novinky

Všechny novinky klubu

Nejbližší zápasy klubu

 • Tue 05.03. 18:00

  HC Kometa Brno

  Sparta Praha

  DRFG Arena
 • Fri 01.03. 18:00

  HC Kometa Brno

  Vítkovice

  DRFG Arena
 • Tue 19.02. 18:00

  HC Kometa Brno

  Mountfield Hradec Králové

  DRFG Arena
 • Fri 15.02. 18:00

  HC Kometa Brno

  Pardubice

  DRFG Arena
Všechny zápasy klubu

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací