Zohorna: Místo před bránou v přesilovce mi nevadí, za góly jsem hodně rád

14.03.2018 | Kometa Brno | 1.liga

Ostrava – Ukázal, že v play-off jeho výkony ještě stoupají. Útočník brněnské Komety Hynek Zohorna předvedl skvělý výkon v prvním duelu čtvrtfinálové série proti Vítkovicím. K výhře 3:2 v prodloužení pomohl dvěma brankami. „Vždycky je první zápas série důležitý. Povedlo se nám ho zvládnout,“ těšilo sedmadvacetileté křídlo.

Do play-off jste vlétl dvougólovým přídělem. Je to pro vás velká vzpruha?
Jsem za góly rád. Vlastně v první situaci Alex Mallet nahazoval puk na betony a dorazil jsem puk do prázdné brány. Druhá branka byla v přesilovce. Sehráli jsme ji moc dobře.

V dřívějších dobách jste hrával v přesilovce víc z kruhu. Cítíte se dobře v pozici před brankářem?
Nevadí mi tato pozice. I kdybych hrál na druhé modré, tak mi to vůbec nevadí. (smích)

Je to úleva, nebo spíš radost?
Spíš radost. Chtěli jsme se dostat do zápasu, hrát jednoduše, dobře bruslit a být dobří v obranném pásmu i středním pásmu.

Na trestnou lavici jste šli osmkrát. Nebylo vyloučení na vaší straně až moc?
Určitě. Ale byly tam zákroky, některé na hraně, kdy se sudí rozhodl nepísknout. Jinak bychom měli dvě nebo tři přesilovky.

Marek Čiliak vás ve třetí třetině podržel. Byl pro vás opět stěžejní prvek?
Marek chytá moc dobře. Nesmíme pouštět žádné hráče před něj. Máme výhodu, že máme kvalitní brankáře a budeme je chránit až do konce play-off.

Podržel vás i po vyrovnávací brance Vítkovic. Gólem do šatny se teoreticky mohl zápas zlomit v prospěch domácích…
Hráli jsme oslabení pět na tři, dostali jsme branku na 2:2. Ve třetí třetině nám zbývala ještě minuta dvanáct v oslabení. Určitě to bylo složité, ale uhráli jsme to. Vítkovičtí se dá říct k ničemu vyloženému nedostali. Kluci oslabení výborně odbránili.

Půjdete nyní do dalšího utkání víc uvolnění a budete třeba i víc riskovat?
Chceme hrát stejně. Jednoduše, otáčet hru, nevozit puky zpátky do naší třetiny a hrát stejně obětavě.

Autor: Petr Musil

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.