Zbrojovka spadla po prohře až na úplné dno. Chybí tomu koule, říká Vraštil

14.04.2018 | FC Zbrojovka Brno | Fortuna Národní liga

Uherské Hradiště, Brno – Fotbalisté Zbrojovky nedali gól ani v pátém utkání za sebou a na hřišti Slovácka prohráli 0:1. Navíc klesli na poslední místo.

Minuty bez vstřelené branky neustále naskakují a brněnští fotbalisté ne a ne prolomit smůlu. Netrefili se už 490 minut. Nepovedlo se jim to ani v sobotním utkání 24. kola nejvyšší fotbalové soutěže na hřišti Slovácka. A fanouškům dochází trpělivost.

Souboj dvou týmů s nejhorší ofenzivou v lize rozhodl v 58. minutě střelou z hranice pokutového území domácí Jan Juroška. „Dostali jsme gól po hrubé chybě, ale bohužel se opakuje stále to stejné dokola. Zkušení hráči selhali v koncovce,“ zhodnotil po utkání brněnský kouč Roman Pivarník.

Brňané promarnili celkem tři velké brankové příležitosti. První měl v prvním poločase po rohovém kopu Konstantin Bazeljuk. Druhou promarnil minutu před gólem Jurošky Martin Juhar. Šanci na vyrovnání v závěru utkání pak zahodil Michal Škoda. Svou hlavičku nasměroval vedle. „Ne že nedáme gól, ale ani netrefíme branku. To co nedali Juhar a Škoda, je trestuhodné,“ zlobil se kouč.

Zbrojovka po prohře 0:1 klesla s dvaceti body na poslední šestnácté místo ligové tabulky, na které ji odsunul ostravský Baník. Ten doma vyhrál 2:0 s pražským celkem Bohemians 1905. „Situace je kritická, ale musíme ji nějak ustát a makat dál. Nemůžeme se na nikoho ohlížet. Zbývá nám šest zápasů a hrajeme s týmy okolo nás. Pořád je šance a věřím, že se zvládneme zachránit,“ sdělil obránce Zbrojovky Lukáš Vraštil.

Sám si láme hlavu nad tím, jak prolomit střeleckou smůlu. „V zakončení tomu prostě chybí koule. Snažíme se apelovat na útočné hráče, aby i na tréninku dávali góly, a oni je dávají. Nevím, kde je pak v zápase problém. Opravdu se potřebujeme trefit a je jedno kdo a jak,“ popsal.

Po utkání brněnští hráči diskutovali s hostujícím kotlem. „Fanoušci už jdou skoro proti nám. Říkají, že nemakáme a nebojujeme za Zbrojovku. To jsou taková hesla. Na hřišti děláme, co můžeme. Celý týden se připravujeme, abychom zápas zvládli a pak to vypadá takhle,“ litoval Vraštil.

Naopak pro Slovácko znamená vítězství jeden z důležitých kroků k záchraně. Poskočilo na třináctou příčku. „Mám smíšené pocity. Jsem šťastný za výhru, ale závěr jsme měli odehrát kvalitněji. Musím klukům poděkovat, zápas odbojovali. Na naší situaci se nic nemění. Pořád je potřeba nasbírat nejméně třicet bodů,“ poznamenal lodivod Slovácka Michal Kordula.

1. FC Slovácko – FC Zbrojovka Brno 1:0 (0:0)

Branka: 58. Juroška. Žluté karty: Juroška – Vraštil, Polák. Diváci: 5048. Rozhodčí: Ardeleanu – Blažej, Arnošt.
Sestava Slovácka: Heča – Juroška, Krejčí, Břečka, Divíšek – Sadílek, Daníček (C) – Navrátil (84. Šimko), Havlík, Petr (61. Rezek) – Zajíc (78. Kubala).
Sestava Zbrojovky: Melichárek (C) – Vraštil, Pavlík, Kryštůfek, Sukup – Polák (79. Ashiru), Sedlák – Acosta, Škoda, Juhar (70. Pilík) – Bazeljuk (46. Zikl).

Autor: Daniel Hrbolka, redakce

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.