Vítězná premiéra pro kouče Pivarníka. Zbrojovka doma přehrála Slovácko

14.10.2017 | FC Zbrojovka Brno | Fortuna Národní liga

Tak konečně. Fotbalisté brněnské Zbrojovky v jedenáctém kole nejvyšší soutěže přehráli Slovácko 2:1, přerušili sérii čtyř porážek v řadě a poskočili na předposlední místo v tabulce o skóre před Jihlavu. Vítěznou ligovou premiéru si na lavičce Brna odbyl kouč Roman Pivarník. „Zápas se mi hodnotí výborně díky výsledku, který jsme vybojovali a zasloužili si jej. Dotáhli jsme se na mužstva, která jsou před námi, což je velice důležité,“ povídal brněnský lodivod.

Už od úvodních minut bylo na hráčích Zbrojovky znát, že chtějí vstřelit brzký gól. Na útočné polovině hřiště vybojovali tři rohové kopy. Při tom druhém byl velice blízko své první brance v dresu Zbrojovky Francis Koné. Jeho hlavičku však skvělým zákrokem vytlačil brankář Slovácka Milan Heča mimo tři tyče. „Hráči se snažili plnit to, co máme. Drželi jsme dobře kompaktní blok, přecházeli jsme do rychlých protiútoků, i když se vyskytly také situace, které jsme řešili špatně,“ prohlásil Pivarník.

Před utkáním jedenáctý celek první ligy se postupně osměloval, na zadní tyči se uvolnil Jan Navrátil, který ve stoprocentní šanci selhal a při zkažené přihrávce poslal míč přímo do náruče gólmana Dušana Melichárka. „Nevím, co k tomu říct, tragédie. Když budu mluvit za sebe, tak jsem posral dva zápas, měl jsem dvě jasné tutovky. Chtěl jsem nahrát, ale to je špatné, musím zakončit, beru to na sebe. Když nedáme šance, nemůžeme nikdy vyhrát. Zakončení je opravdu žalostné,“ řekl frustrovaně záložník Slovácka Jan Navrátil.

Do druhého poločasu vlétla Zbrojovka jako uragán, už po necelých dvou minutách se po závaru před Hečou nejlépe zorientoval Michal Škoda a ranou kolenem pod břevno poslal Brno do vedení. „Taktický výkon byl výborný, obrovská bojovnost i srdce. Šli jsme nadoraz fyzických sil,“ liboval si kouč Zbrojovky.

Vstřelená branka vlila svěřencům Romana Pivarníka energii do žil, z poloviny hřiště zkoušel Miloš Kratochvíl dalekonosnou střelou překvapit Heču a chybělo málo, aby míč zapadl pod břevno. Po rohovém kopu pak znovu hlavičkoval Koné, ale šanci znovu neproměnil. „Jsem nespokojený nejen s výsledkem, ale i předvedenou hrou, ve které jsem skoro nic dobrého neviděl. Podali jsme hrozně špatný výkon, Zbrojovka zápas odedřela a vítězství si zasloužila,“ láteřil trenér Slovácka Michal Kordula.

Minutu před koncem základní hrací doby se do brejku dostal čerstvě střídající Tomáš Pilík, který kličkou obehrál gólmana Heču, poté si několikrát míč zasekl a střelou o obránce zavěsil. „Nebál jsem se, že jsem šanci prováhal. Hned jsem měl jasno, že udělám kličku, protože gólman byl docela z brány. Hečis mi toho pochytal dost, už když jsem hrál v Příbrami, takže jsem chtěl zkusit jiné řešení než obvykle,“ usmíval se spokojený střelec Pilík.

V nastaveném čase ještě snížil hostující Tomáš Zajíc, na výhře Zbrojovky to však nic nezměnilo a Brno podruhé v sezoně uzmulo tři body.

Zbrojovka Brno – Slovácko 2:1 (0:0)

Branky: 47. Škoda, 89. Pilík – 90+3. Zajíc
Rozhodčí: Hrubeš – Dobrovolný, Hájek
ŽK: Polák - Daníček
Diváci: 3806
Brno: Melichárek (C) – Vraštil, Pavlík, Kijanskas, T. Jablonský – Polák – Juhar (90. Janošek), Kratochvíl (81. Sedlák), Michal Škoda, Lutonský (86. T. Pilík) – Koné
Slovácko: Heča – Reinberk (56. Zajíc), S. Hofmann, Břečka (13. Juroška), Šimko – Šumulikoski (C) – Navrátil, V. Daníček, Sadílek (78. Hellebrand), Havlík – Petr

Autor: Patrik El-Talabáni

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.