Stříbro cenné jako zlato. Basketbalistky KP Brno se radovaly víc než vítězné USK

03.05.2018 | KP BRNO | ŽBL

Praha, Brno – Zajímavý moment provázel předávání medailí a pohárů. Zatímco basketbalistky USK Praha si trofej podávaly pouze s úsměvy na tváři, ty královopolské se i přes finálovou prohru seběhly ke své kapitánce a radostí na ní naskákaly. KP Brno ani po porážce 50:80 ve třetím finále nesmutní, jelikož po čtyřiadvaceti letech získalo stříbro v Ženské basketbalové lize.

Spolu s únorovým vítězstvím Králova Pole v Českém poháru se sezona 2017/2018 řadí k nejúspěšnějším v historii. „Medaile je ohromně cenná, i když je zvláštní prohrát poslední finálový zápas a radovat se. Daleko víc jsem si užil triumf v Českém poháru. Tohle stříbro docením ještě později,“ usmíval se brněnský trenér David Zdeněk.

Medaili za druhou příčku si jeho svěřenky užívají o to víc, že nikdo nepředpokládal jiný výsledek než osmý titul USK v řadě. „Obrovský úspěch, nejvíc, co jsme mohly dokázat. USK bylo nad naše síly a vědělo se to i před sérii,“ prohlásila královopolská pivotka Edita Šujanová.

I za stavu 0:2 na zápasy Královo Pole vyhlašovalo útok alespoň na jednu výhru. Pražanky ale jasně ukázaly, že v nejvyšší domácí soutěži nemají konkurenci. „Pomýšleli jsme na lepší výsledky, ale nakonec můžeme být rádi za nějaké dílčí úspěchy v jednotlivých zápasech. Čekal jsem vyrovnanější poslední utkání, už se mi však nepodařilo tak dobře namotivovat hráčky,“ sdělil Zdeněk.

A jak těžké bude navázat na právě skončenou sezonu? „V týmu vidím potenciál se zlepšovat, ale záleží, kdo v kádru zůstane, určitě nezůstane stejný. Uplynulý ročník byl hodně ve vlnách, chvíli se dařilo, pak zase ne. Hodnotím jej však jako úspěšný,“ přemítal lodivod KP Brno.Na rozdíl od úvodních dvou klání, tentokrát mělo lepší vstup USK a po první čtvrtině vedlo 25:8. „Trochu zklamaná jsem, v každém duelu jsme mohly ukázat víc, měly jsme výkyvy. Je to škoda, ale když má po zápase člověk na krku medaili, radost vše ostatní přebije,“ hlásila spokojená Šujanová.


Autor: Patrik El-Talabáni

Zdroj: https://brnensky.denik.cz/ostatni_region/stribro-cenne-jako-zlato-basketbalistky-kp-brno-se-radovaly-vic-nez-vitezne-usk-20180502.html

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací