Stále remíza. Znojmo i Buldoci v derby o Superligu urvali po jednom zápasu

18.03.2018 | Bulldogs BRNO | Tipsport Superliga

Znojmo, Brno - Ani dva zápasy play-down v Brně mezi florbalisty domácích Bulldogs a Znojma nenapověděly, kdo má blíž k záchraně v Superlize. V sobotu zvítězili po nájezdech Znojemští 6:5, nedělní utkání naopak ovládli Buldoci 7:4. Stav série hrané na čtyři vítězství je 2:2 na zápasy.

V sobotu Buldoci neudrželi nadějné vedení 4:2 po dvou třetinách. Po obratu Znojma vyrovnali Brňané na 5:5 dvě a půl minuty před koncem. Prodloužení o vítězi nerozhodlo, v nájezdech byli úspěšnější hosté. „Takový zápas jsem dlouho nezažil. Ještě v půlce třetí třetiny jsme byli úplně na hadry a chystali se na oslabení tři na pět. V tu chvíli by na nás nevsadil ani největší gemblér. Jsem rád, že jsme během time-outu pochopili, co tady vlastně máme dělat a ze zápasu udělali drama. Děkuji znojemským divákům, kteří nás přijeli podpořit," komentoval výhru trenér Znojma Jan Šťastník.

Nedělní zápas v hale Vodova byl opět dramatický, díky šestigólové třetí třetině a hattricku Luďka Ondráčka jej Buldoci urvali pro sebe 7:4. „První dvě třetiny těžilo Znojmo z našich chyb, ve třetí se nám podařilo naše šance využít a zápas otočit. Důležité bylo obrovské nasazení a bojovnost," hodnotil po utkání asistent brněnského trenéra David Kyzlink.

Vyrovnaná série pokračuje v úterý ve Znojmě.

Autor: Daniel Hrbolka

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.