Silná zbraň mmcité selhala. Nymburk doskákal pro výhru

12.11.2017 | Egoé Basket Brno | Kooperativa NBL

Ve statistice útočných doskoků není v nejvyšší domácí soutěži lepší tým než Brno. Na palubovce mistrovského Nymburku však basketbalisté mmcité svoji silnou stránku umně skryli. V kombinaci s řadou ztrát odjeli ze hřiště favorita v osmém kole s porážkou 63:96 a v tabulce klesli na devátou příčku.

V Nymburku zaznamenali Brňané jen tři útočné doskoky, zatímco průměrně si jich v zápase připíšou dvanáct. V souhrnné statistice doskoků vyhráli domácí jasně 51:19. „V této činnosti byl mezi oběma týmy největší rozdíl. V prvním poločase jsme se ještě drželi na rozdílu deseti bodů, ale pak nás soupeř předčil v rychlém protiútoku, nebyli jsme schopní si pořádně přihrát. Zatlačil nás v obraně, z čehož pramenily body,“ uvedl brněnský rozehrávač Jan Kozina.

Víc než třetinu bodů nastřílel Nymburk z rychlých brejků. „Měli jsme sedmnáct ztrát, což je proti nejlepšímu týmu v lize strašně moc. Soupeř navíc skoro všechny využil. V některých fázích zápasu jsme byli až příliš měkcí,“ mračil se brněnský trenér Dejan Jakara.

Nymburk se k sedmé výhře v řadě a udržení neporazitelnosti v letošním ročníku těžce prokousával. V první půli se ještě hledal po návratu z italského Avellina, kde v utkání Ligy mistrů prohrál 63:80. „První polovina zápasu byla z naší strany slabá, připisuji to náročnému cestování. Neměli jsme vůbec rytmus a Brno nám dokázalo vzdorovat,“ ocenil domácí trenér Oren Amiel, jehož tým se z jihu Itálie vrátil až ve čtvrtek večer.

Po pauze ovšem letitý ligový vládce zvýšil tempo a odskočil Brnu až na rozdíl 38 bodů. „Bylo to o tom, abychom v sobě našli energii, aby každý šel do sebe. Podařilo se nám to až ve třetí čtvrtině, kde jsme získali rozhodující náskok,“ ocenil izraelský stratég.

Mmcité čeká další ligový duel v sobotu od sedmi hodin večer doma s Opavou, už zítra v Alpe Adria Cupu přivítá slovinský Šenčur.

Nymburk - Mmcité Brno 96: 63
Po čtvrtinách: 22:8, 43:33, 77:48
Nejvíc bodů: Bohačík 15, Barbac, Ray a Peterka po 12 – Sullivan 15, Kereselidze a Tomanec po 11, Primorac 10
Trojky: 21/9 – 27/8
Doskoky: 51 – 19
Trestné hody: 19/9 – 20/11

Autor: Martin Vymyslický

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.