Sedmá porážka v řadě. V Brně vyhrálo i Ústí

18.12.2017 | Egoé Basket Brno | Kooperativa NBL

Těžkou předvánoční sérii, kdy sehrají během pěti dnů tři velké zápasy, začali ústečtí basketbalisté skvěle. V dohrávce 13. kola NBL v Brně dominovali 70:46 a domácím nadělili sedmou porážku v řadě. O 24 bodů. V úterý se Pandy představí v Levicích, v pátek dohrávají opět ligu s Pardubicemi.

„Snažili jsme se hrát pod koš a využívat mě a nového hráče Teaguea. Věděli jsme, že jim budou chybět zranění a to se naplnilo,“ uvedl ústecký pivot David Šteffel (12 bodů) s tím, že rozdíl ve skóre mohl být i vyšší: „Ke konci jsme hráli už vlažně.“

„Problém byla střelba, Ústí navíc zvolilo dobrou taktiku,“ uvedl brněnský trenér Dejan Jakara.

Ústecká parta nastoupila v sestavě Evan Singletary, Filip Šmíd, Vladimír Dolanský, Spencer Svejcar a Ladislav Pecka.

Christophera Davenporta nahradil 28letý americký pivot Eugene Teague (206 cm, 132 kg). „Ano, během pauzy jsme stihli vyměnit jednoho hráče, za Davenporta, který neobstál v try-outu, má nyní možnost ukázat své kvality Teague. Dohání kondiční manko, ale myslím, že by pro nás měl být oporou,“ uvedl ústecký trenér Antonín Pištěcký.

Nováček Teague nastoupil jako střídající hráč, s číslem 14 prvně ve 14. minutě. Hrál 22 minut a dal 11 bodů, připsal 3 doskoky a 1 asistenci.

Na domácích se projevila absence klíčové jedničky Briana Sullivana, jenž odletěl léčit zranění do USA.

Ústečtí hráli v první čtvrtině velmi čistě, téměř nefaulovali a kdyby v jejím závěru neztratili míč, mohl být náskok větší než 11:8.

Odstup hostů díky častým brněnským ztrátám rostl a v 13. minutě po trefě Robinsona byl prvně dvouciferný (18:8), ve 14. minutě stejný hráč zvyšoval na 24:8 a v 17. minutě zakončil pěknou akci Pecka – 34:12. Brno se trápilo střelecky trojky v první půli mělo 0/13 (celkem 1/23)… Poločas skončil 18:36.

„Nejde nám střelba a nedaří se nám ani v obraně a pod košem,“ uvedl brněnský pivot Zdeněk Nehyba.

„Chtěli jsme využít absenci Sullivana, Pumprly a Tomance a hrát tvrdě, což se nám dařilo,“ uvedl nejlepší ústecký střelec první půle Ladislav Pecka.

Ve druhé půli tempo opadlo a jen se dohrávalo.

Ústečtí se hned po utkání v Brně přesunul do Levic, aby tam v úterý večer sehráli další utkání Helios Alpe Adria Cupu s domácími Patrioty. „Přejíždíme ještě večer. Je to asi 270 kilometrů, zhruba tři hodiny jízdy, takže příjezd do Levic někdy kolem půlnoci.“ uvedl ústecký manažer Vladimír Hejl.

NBL, 13. kolo: Brno – Ústí 46:70 (18:36)

Nejvíce bodů: Kereselidze 12, Primorac 10 (10 doskoků), Barry 8, Nechyba 5 – Pecka 17 (12 doskoků), Šteffel 12, Teague 11, Robinson 9, Singletary 6. Trojky: 1/23:5/14. TH: 9/13:7/12. Doskoky: 34:37. Ztráty: 20:11. Osobní chyby: 17:15. Diváků: 450.

Autor: Vlastimil Novotný

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.