Rozehrávačka? Tu jsem naposledy hrávala v žákyních, stýská si Křivánková

29.03.2018 | Basket Žabiny Brno | ŽBL

Brno – Zranění klíčových hráček ji před vyřazovacími boji postavilo do nezvyklé a obtížné situace. Křídelnice brněnských Žabin Klára Křivánková totiž od začátku čtvrtfinálové série Ženské basketbalové ligy proti rivalovi z Králova Pole nastupuje netradičně na postu rozehrávačky.

Pozici musela změnit kvůli zdravotním komplikacím Jany Hausknechtové a Tey Buzovové. „Na rozehře jsem naposledy nastupovala v žákyních, kde každý hraje všechno. Stále dělám chyby, ale snažím se s tím nějak popasovat, z každého duelu se poučit a postupně je odstraňovat,“ posteskla si jedenadvacetiletá basketbalistka.

Právě Hausknechtová jí pomáhá ve čtvrtfinále, v němž Žabiny prohrávají 1:2 na zápasy a KP Brno má mečbol, nelehkou úlohu zvládnout. „Hlavně mi radí Jana, protože jsme obě Češky. V posledním zápase (Žabiny prohrály 64:74 – pozn. red.) sice na střídačce chyběla, ale jinak mi při oddechových časech dává rady,“ líčila Křivánková.

A co přesně jí zraněná rozehrávačka říká? „Vidí situaci z lavičky líp než já na hřišti a třeba mi řekne, že Páju (Pavlu Švrdlíkovou – pozn. red.) brání menší hráčka a ať jí házím balon,“ doplnila vnučka bývalého trenéra Žabin Jana Bobrovského, který brněnský klub dovedl ke čtrnácti titulům v nejvyšší domácí soutěži i triumfu v Eurolize.

Kromě toho, že nastupuje na zcela odlišné pozici, se musí vypořádat i s dobou strávenou na hřišti. Za tři zápasy odehrála 120 minut bez jediného střídání. „Fyzicky jsem na tom dobře, ale je pro mě těžké hrát na úplně jiném postu, než jsem celý život zvyklá. Cítím se však líp než na začátku, v prvním zápase jsem byla hodně vyděšená, protože šlo o velký nezvyk. Rozehrávačka totiž musí organizovat hru a řídit, co udělají ostatní. Pokud vznikne na hřišti chaos, je to její chyba,“ popsala Křivánková, která v sérii zatím zaznamenala 32 bodů.

Na rozdíl od druhého čtvrtfinále, které Žabiny prohrály 53:74, v tom třetím v úterý nedošly Křivánkové ani jejím spoluhráčkám síly a s Královým Polem vydržely až do konce. „Každé utkání je jiné, možná se druhý zápas hrál ve větším tempu, tentokrát to bylo utahanější,“ přemítala.

Na Zelený čtvrtek v pět hodin odpoledne se pokusí Žabiny i s Křivánkovou odvrátit mečbol KP Brno v domácí hale Rosnička. „Soupeř je favorit a my můžeme jen překvapit,“ hlásila opora Žabin.


Autor: Patrik El-Talabáni

Zdroj: https://brnensky.denik.cz/ostatni_region/rozehravacka-tu-jsem-naposledy-hravala-v-zakynich-styska-si-krivankova-20180329.html

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací