První bod pro Královo Pole. Volejbalistky bojovaly a přehrály Liberec

17.03.2018 | Volejbalový klub KP Brno | UNIQA Extraliga žen

Brno – Daly zapomenout nepovedenému závěru nadstavby a do play-off vstoupily suverénně. Královopolské volejbalistky v úvodním čtvrtfinálovém utkání extraligy přehrály Liberec 3:0 na sety a v sérii hrané na tři vítězné duely si připsaly první bod.

Brňanky musely začít vyřazovací boje venku, jelikož v posledním zápase nadstavby nečekaně prohrály ve Frýdku-Místku 2:3. Na hřišti Liberce však podaly dobrý výkon, dařil se jim především servis. „Způsob hry, kterým jsme se prezentovali, je pro nás velmi cenný. Šlo o kolektivní výkon a boj. Je to ale jenom první bod série a utkání už je historie,“ sdělil královopolský trenér Marek Rojko.

Zápas se zlomil ve druhé sadě, v níž se jeho svěřenky po dramatické koncovce ujaly vedení 2:0, a soupeř musel v posledním setu víc riskovat. „Pomáhaly jsme si, díky čemuž jsme uhrály i těžkou koncovku druhého setu. Nastoupily jsme koncentrovaně a od prvního míče si šly za vítězstvím,“ prohlásila brněnská kapitánka Ivana Zburová.

Druhý duel série čeká Královo Pole v úterý v šest hodin večer v domácí hale ve Vodově ulici. „Teď už se soustředíme na úterý a trpělivě pokračujeme v přípravě. Play-off má svoje pravidla, která potřebujeme respektovat,“ dodal Rojko.

Liberec – Královo Pole 0:3
Sety: 20:25, 25:27, 20:25
Nejvíc bodů: Staňková 16 – Peneová 16