Porážka Králova Pole srovnala rivaly v tabulce, Technic zaostává

17.12.2017 | Basket Žabiny Brno | ŽBL

Na totožné bilanci osmi výher a pěti porážek se v tabulce Ženské basketbalové ligy srovnali dva tradiční rivalové KP Brno a Žabiny Brno. Technic je před třítýdenní přestávkou předposlední. Soutěž se znovu rozjede až 6. ledna.

Páté Královo Pole v sobotním třináctém kole podlehlo pražské Slavii 80:85. „Tahle porážka nám to kazí. Bolí asi nejvíc v sezoně. Kdybychom zápas vyhrály, asi můžeme říct, že jsme tam, kde jsme chtěly být,“ hodnotila královopolská pivotka Edita Šujanová.

Svěřenky kouče Davida Zdeňka prospaly první poločas, ale ve druhém dokázaly vyrovnat místy až sedmnáctibodový náskok hostů. Na obrat nicméně nedosáhly. „Začaly jsme plnit pokyny, bojovat a hrát srdcem. Začátek se nám ale vymstil, dotahovat s takovým soupeřem je těžké, navíc to bere rychleji síly,“ posteskla si Šujanová.

Žabiny stíhají brněnského rivala hned ze šesté příčky. Dobrý podzim završily vítězstvím 86:81 nad sedmou Mladou Boleslaví, kterou před sebe nepustily. „Věděli jsme, že hrajeme o šestou příčku po zhruba půlce sezony. Bojovností jsme vydřeli výhru, která se počítá. V prvním poločase jsme hráli z pohledu útoku strašně dobře organizovaně a předváděli moc pěkný basketbal. Myslím si, že to byl jeden z nejhezčích výkonů na útočné polovině, co jsme předvedli,“ potěšilo trenéra Žabin Viktora Prušu.

Oba celky směřují do play-off, v novém roce se poperou o co nejvýhodnější nasazení do čtvrtfinále. Na třetí příčku ztrácejí dvě výhry, na druhou tři. „Bude to ještě boj, zápasy jsou hodně vyrovnané a u čtyřech nebo pěti prvních týmů rozhodne o nasazení momentální forma,“ uvedla Šujanová.

Královopolanky pauzu vítají i kvůli doléčení marodů. Pivotka Ilona Burgrová vynechala duel kvůli zlomenině nosu, Monika Satoranská si proti Slavii poranila kotník. „Doufám, že se přes pauzu dáme dohromady a budeme pak v plné síle,“ vyhlížela Šujanová.

Technic vyhrál pouze dvakrát, naposledy padl 47:83 s Ostravou. Ve čtrnáctém kole KP Brno hostí Karlovy Vary, Žabiny jedou do Hradce Králové a Technic přivítá Trutnov.