Nic se neděje. Prohra nás nevykolejila, hlásí útočník Hynek Zohorna

06.04.2018 | Kometa Brno | 1.liga

Brno – Stejně jako v prvním utkání na ledě Plzně si najel mezi kruhy a nechytatelnou dělovkou překonal plzeňského gólmana Miroslava Svobodu. Tentokrát ale jeho branka Kometu k vítězství nenasměrovala. Útočník Hynek Zohorna ve čtvrtečním čtvrtém semifinále play-off extraligy pouze upravoval na konečných 1:2 a série se tak za stavu 3:1 přesouvá zpět na led soupeře. „Musíme to hned hodit za hlavu. Věděli jsme, že série budou vyrovnané,“ hlásí sedmadvacetiletý útočník.

V čem vidíte příčinu první porážky v letošním play-off?
V první třetině jsme se netlačili do brány tak, jak jsme měli. Připsali jsme si málo střel, a když už jsme vypálili, před bránou nikdo nebyl. Od prvního střídání jsme měli nastoupit tak, jak jsme zakončili třetí třetinu, vytvořit si tlak.

Chtěli jste tedy hrát aktivněji?
Určitě. Chtěli jsme být agresivnější a líp bránit střední pásmo, kterým ve středu hráči Plzně lehce projížděli. Ve čtvrtek to bylo trošku lepší, ale zase jsme bohužel nic moc nevymysleli v útočném pásmu.

Cítil jste, že se ve druhé třetině po dvou rychlých gólech projevila psychika?
To si nemyslím. Soupeři se naskytly dvě šance a ty proměnil. Třetí dozadu má vždy vypomoct obráncům, což jsme dnes neudělali a dostali za dvě střídání dva góly. To musíme do příštího zápasu změnit.

Co jste si před startem třetí třetiny za stavu 0:2 řekli v kabině?
Že se nic neděje. Že to jsou jen dva góly a v sezoně byla spoustu zápasů, které jsme otočili. Ve třetí třetině to pak bylo mnohem lepší.

V play-off jste prohráli po sérii třinácti vítězství. Jak se cítíte?
Nic se neděje. Nevykolejilo nás to. Máme další zápas před sebou, je to 3:1 a stále nám chybí jeden krok.

Zápas v Plzni hrajete už v sobotu. Jak překonat zklamání?
Musíme to hned hodit za hlavu. Věděli jsme, že série budou vyrovnané.

Zatím jste bodoval ve všech duelech play-off. Čemu to přičítáte?
Daří se mi především v přesilovkách, kde se snažíme nic nového nevymýšlet, protože máme svůj systém. Víme, co chceme hrát a z čeho padají góly.

Branku na 1:2 jste vstřelil z mezikruží. Je to vaše oblíbená pozice?
Se spoluhráči se točíme. Teď jsem měl čas mezi kruhy, dostal jsem od Martina Erata dobrou přihrávku a nezbývalo mi než vystřelit.

Cítíte, že na vás tým spoléhá, když jste ve formě?
Máme víc střelců. Je jedno, jestli jsem to já nebo někdo jiný. Každý gól se počítá.

Autor: Markéta Weinlichová

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.