Nečasův první gól po návratu přinesl bod. Kometa padla s Piráty v prodloužení

29.10.2017 | HC Kometa Brno | Tipsport extraliga

Dva zápasy, dva body. Hokejisté brněnské Komety dvakrát podlehli svým soupeřům shodně 2:3. V pátek doma proti Zlínu padli po nájezdech, v neděli v Chomutově pak v prodloužení. „Zase máme jen jeden bod, což je málo,“ posteskl si brněnský útočník Martin Nečas po porážce od Pirátů v osmnáctém kole extraligy.

I kvůli těmto smolným prohrám klesli Brňané na třetí místo tabulky. Rozhodující trefu zaznamenal chomutovský forvard Jakub Sklenář 39 sekund po začátku prodloužení. „Rozhodla naše neproduktivita, jelikož jsme si vypracovali dost gólových šancí, které se nám v poslední době nedaří využívat. V prodloužení přišel trest, neproměníme přečíslení a soupeř z protiútoku vzal bod navíc,“ poznamenal asistent kouče Komety Kamil Pokorný.

Proti Zlínu Kometa dvakrát dotahovala výsledek. V Chomutově vedla od dvanácté minuty po šťastné trefě Martina Zaťoviče. Jeho přihrávku před branku si totiž srazil rukavicí do sítě chomutovský bek Tomáš Slovák, který vše odčinil za dvě minuty, kdy vyrovnal střelou od modré čáry.

Ve druhé části poslal Piráty do vedení útočník Vojtěch Tomeček. V 51. minutě však o sobě dal vědět Nečas a z mezikruží nechytatelně zamířil nad rameno Jána Laca. „Byl to vyrovnaný zápas a jsme rádi za dva body. Jinak Nečasova střela byla krásná. Sedlo mu to. Opravdu pěkný gól, pogratuloval jsem mu,“ ocenil Nečasovu trefu chomutovský brankář.

Talentovaný osmnáctiletý centr si připsal za Kometu první dva zápasy po návratu z NHL z celku Caroliny. Mimo nedělní gól mohl dát o sobě vědět i v pátek. Poslední nájezd Brňanů proti Zlínu však neproměnil, trefil tyč.

Místo toho si vítězný gól připsal zlínský Tomáš Fořt. „Kouč mi dával slušný čas na ledě a cítil jsem se mnohem líp než proti Zlínu,“ dodal Nečas.

Brňané hned v úterý v sedm hodin večer nastoupí doma proti švýcarskému Zugu v prvním zápase osmifinále Ligy mistrů.

Piráti Chomutov - Kometa Brno 3:2 pr. (1:1, 1:0, 0:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 14. Slovák (Tomica, Lauko), 36. Tomeček (Grman), 61. Sklenář (Vondrka, Huml) - 12. Zaťovič, 51. Nečas (Krejčík, Gulaši).Rozhodčí: Pešina, Pražák - Gerát, Hynek. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. Diváci: 4243.

Chomutov: Laco - Flemming, J. Mrázek, Valach, Grman, Slovák, Dlapa - Lauko, V. Růžička ml., Tomica - Tomeček, Huml, Poletín - Vondrka, Skokan, Skelnář - Havel, Šťovíček, Koblasa. Trenéři: V Růžička st., J. Šťastný a Martínek.

Brno: Čiliak - Štencel, Barinka, Krejčík, Gulaši, Bartejs, Malec - M. Erat, Nečas, Zaťovič - Vincour, L. Čermák, T. Svoboda - Mallet, J. Hruška, H. Zohorna - V. Němec, Nahodil, Dočekal. Trenéři: Zábranský, Pokorný a Haken.

Autor: Petr Musil

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.