Navrátilec Grlický: Při sledování play-down jsem přišel o deset let života

03.04.2018 | Bulldogs BRNO | Tipsport Superliga

Brno – Naposledy za Buldoky nastoupil před dvěma měsíci, o víkendu se ale vrátil, aby brněnským florbalistům pomohl v nejtěžších chvílích. Útočník Martin Grlický naskočil do úvodních domácích duelů druhého kola play-down Superligy proti Ústí nad Labem a v obou vstřelil gól.

I přes návrat střelce se ale Buldoci trápí. V sobotním utkání prohráli 1:3 a v neděli pak alespoň částečně napravili dojem výhrou 6:4. „Nejsem spokojený s tím, jakou hru předvádíme. Máme na čem zapracovat, protože v sobotu to byla katastrofa. Co se týče týmové hry, musíme přidat,“ burcuje jedenadvacetiletý forvard ze Žiliny.

Grlický hrál naposledy v základní části 28. ledna. Pak vybojoval se slovenskou reprezentací postup na mistrovství světa a od té doby nehrál. Až do sobotního duelu s Ústím, ve kterém korigoval výsledek na 1:3. „Původně jsem léčil zranění, a když už jsem měl naskočit do play-down, onemocněl jsem, bral antibio-tika a nemohl nastoupit,“ vysvětluje.

Po návratu na hřiště se cítí dobře. „Je na mně vidět, že jsem dlouho nehrál a trochu z toho vypadl. Každopádně jsem rád, že jsem pomohl týmu aspoň góly, které mě nakopnou do dalších soubojů,“ říká střelec, který přidal druhý přesný zásah o den později při výhře domácích 6:4.

Nemoc Grlického nepustila do prvního kola play-down, ve kterém Buldoci prohráli 3:4 na zápasy v napínavém derby se Znojmem. „Přišel jsem asi o deset let života. Hodně jsem due-ly prožíval. Není příjemné se jen dívat a nemít možnost utkání nějakým způsobem ovlivnit. Byly to fakt nervy. Věřil jsem, že už to kluci zvládnou,“ přemítá.

Buldoci si prohrou se Znojmem znatelně prodloužili špatnou sezonu a výrazně se přiblížili sestupové propasti. V druhém kole play-down proti Ústí už jde Brňanům o vše. Tým, který prohraje sérii na čtyři vítězství, sestupuje ze Superligy. Vítěz musí příslušnost v nejvyšší soutěži hájit ještě v baráži.

Ústí v prvních duelech v hale ve Vodově ulici naznačilo, že Buldoky nečeká nic snadného. „Nepočítal jsem, že budou hrát otevřený florbal, bušíme na zeď. Útočíme, a tím pádem nejsme komplexní v obraně. Jsou dobře připravení dozadu,“ říká Grlický.

Superliga podle něj v Brně zůstane. „Neúspěch si nepřipouštím. Klíčové jsou zápasy venku. Když je odehrajeme zodpovědně, zvládneme to,“ dodává.

2. kolo play-down:

1. zápas: Bulldogs Brno – Ústí nad Labem 1:3 (0:2, 0:1, 1:0). Branky: 48. Grlický – 6. Kühnel, 12. Vavruška, 26. Kopecký.

2. zápas: Brno – Ústí 6:4 (1:2, 1:0, 4:2). Branky: 14. Mráz, 29. Coufal, 48. Grlický, 51. Ondráček, 59. Pešák, 60. Sládeček – 9. Krbec, 14. 52., 56. Kopecký.

Stav série: 1:1.


Autor: Daniel Hrbolka

Zdroj: https://brnensky.denik.cz/ostatni_region/navratilec-grlicky-pri-sledovani-play-down-jsem-prisel-o-deset-let-zivota-20180403.html

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací