Nadějný start basketbalistky KP Brno v překvapení nepřetavily. USK zvítězilo

26.04.2018 | KP BRNO | ŽBL

Praha, Brno – Dobrá první čtvrtina, jenže špatná druhá část určila ráz prvního utkání finále Ženské basketbalové ligy mezi basketbalistkami KP Brno a ZVVZ USK Praha. První bod v sérii získaly doma pražské favoritky po výhře 79:61.

Hostující hráčky zaskočily tým Natálie Hejkové, když v první čtvrtině vedly 12:4 a vyhrály ji 21:18. „USK ukázalo kvalitu, my přispěli k tomu, že zápas neměl jednostranný vývoj,“ řekl brněnský kouč David Zdeněk.

Druhou čtvrtinu prohrály Brňanky o čtrnáct bodů a USK už si duel pohlídalo. „Domácí byli lepší na doskoku a v úspěšnosti střelby. V neděli musíme hrát odvážněji,“ dodal Zdeněk před odvetou, která v Brně začíná v šest hodin večer.

USK Praha - KP Brno 79:61 (18:21, 43:32, 56:42)

Nejvíc bodů: Elhotová 19 bodů, Xargay 14, Hanušová, Romero 12, Režanová 11 - Burgrová 12, Ursuová 11, Šujanová 10.
Stav série hrané tři vítězství: 1:0

Autor: Petr Musil

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.