Naděje zhasla...

09.12.2015 | KP BRNO | ŽBL

Velká detektivka se odehrávala v hale Vodova při utkání 5. kola skupiny G EuroCupu basketbalistek. Duel VALOSUN KP Brno - DIKE Basket Napoli mohl ještě zamotat boj o postup nebo definitivně určit po Miškolci druhý tým mezi nejlepší šestnáctkou. Nastala druhá alternativa, z postupu se radují Italky (spíše skvělé cizinky v italských službách), Brňanky po nešťastné porážce 62:64 do play off nepostoupí.

V EuroCupu čeká Brňanky ještě poslední utkání ve Zwolle s Orange Blizzards (16.12.), v němž si chtějí pohlídat třetí místo ve skupině G. Se soutěží se budou každopádně loučit se vztyčenou hlavou. Vždyť jim nevyšlo pouze utkání v Maďarsku: s Neapolí prohrály dvakrát těsně, s Miškolcí doma o 3 body. Výsledky mohly být klidně obrácené...

O napínavé středeční bitvě hovoří čísla: 7x se měnilo vedení, VALOSUN KP byl ve vedení 19 minut, nejvíce o 13 bodů (rozdíl 9 bodů by stačil k vykřesání velké naděje na postup), utkání rozhodla neuvěřitelná šňůra Italek 0:16 na 55:60. Poslední desetiminutovku vyhrála Neapol 7:20...!

Už ve třetí čtvrtině vedl VALOSUN KP o 13 bodů a živil naději na postup, jenže do závěrečné sirény bylo daleko. Kolaps ofenzivy v poslední části totiž pomohl Neapoli k otočení výsledku na 62:64. "Mohly jsme klidně zvítězit o potřebných devět bodů, ale pak jsme se výhry asi zalekly. Moc mě to mrzí," prohlásila domácí kapitánka Katka Sedláková.

V koncovce sahaly Moravanky alespoň po prodloužení, jenže Mrhálková proměnila pouze jednu šestku a hostující basketbalistky těsné vítězství uhájily. "Jelikož jsme potřebovali vyhrát o devět bodů, chtěli jsme jít do prodloužení a získat pět minut na zvrat," vysvětloval královopolský kouč Marian Svoboda. "Prohra mrzí, ale zápas s týmem silné italské Seria A se musel líbit."

VALOSUN KP Brno - DIKE Neapol 62:64 (10:13, 33:28, 55:44)

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.