Kometa v souboji neporažených zdolala Olomouc po nájezdech

21.09.2018 | HC Kometa Brno | Tipsport extraliga

Olomouc – Stále neporažení. Hokejisté brněnské Komety v nové sezoně válí. Ve třetím kole zdolali ve vypjatém derby Olomouc 2:1. Utkání rozhodly až nájezdy, vítězný proměnil Lukáš Kašpar

Třetí kolo hokejové extraligy nabídlo souboj neporažených týmů. Kometa v derby zdolala po nájezdech Olomouc 2:1. První ligovou trefu v brněnském dresu zaznamenal Američan Peter Mueller.

Ten se prosadil v první třetině po nahrávce Petra Holíka při přesilové hře. „Chtěli jsme dát vedoucí gól a to se nám povedlo. Domácí byli aktivní, hodně bruslili a my jsme si vytvářeli šance z protiútoků,“ hodnotil asistent kouče Komety Kamil Pokorný.

Ve druhé části diváci ve vyprodané hale branku neviděli. Té se dočkali až dvě minuty před konce, když Olomouc srovnala z početní výhody zásluhou Viléma Buriana, který tak poslal zápas do prodloužení. „Oba brankáři byli výborní. Bohužel se nám nepodařilo vstřelit druhý gól a domácí v závěru zaslouženě vyrovnali,“ líčil Pokorný.

To rozuzlení nepřineslo. Proto musely přijít na řadu samostatné nájezdy, ve kterých dostál své pověsti Lukáš Kašpar, a protože se žádný ze střelců Olomouce neprosadil, tak bonusový bod získala Kometa. „Vezeme si dva body, je to spravedlivá dělba dle toho, co se dělo na ledě. Hráčům děkuji za bojovnost, protože odsud je vždy těžké něco odvézt,“ dodal Pokorný.

Olomouc 1 – Kometa 2 po nájezdech

Třetiny: 0:1, 0:0, 1:0, 0:0 a nájezdy 0:3
Branky a nahrávky: 58. Burian (Strapáč, J. Galvas) – 17. Mueller (P. Holík, Nahodil), rozh. náj. Kašpar
Vyloučení: 6:6