Kometa smázla třígólové manko, přesto padla v Litvínově po nájezdech

15.10.2017 | HC Kometa Brno | Tipsport extraliga

Pětkrát v sezoně otáčeli nepříznivý stav a dovedli utkání do vítězného konce. Tentokrát se to hokejistům brněnské Komety nepovedlo. Ve třináctém kole extraligy nestačili na poslední Litvínov a na jeho ledě prohráli 3:4 po samostatných nájezdech. „Upřímně řečeno, bod navíc si Litvínov asi zasloužil,“ uznal asistent kouče Komety Petr Haken.

Severočeši předchozích devět utkání prohráli, ale do zápasu vstoupili aktivně. Právě proti úřadujícímu mistrovi se vyhecovali a v jedenácté minutě otevřeli skóre z přesilovky zásluhou Františka Lukeše. „Hlavně v první třetině jsme měli spoustu zbytečných vyloučení, často jsme hráli ve čtyřech, což nás stálo spoustu sil,“ řekl Haken.

Brněnský brankář Marek Čiliak dominoval a pochytal několik dobrých šancí. Jenže domácí zase zahrozili z početních převah.

Ve 48. minutě se prosadil norský obránce Daniel Sörvik a Hned za čtyři minuty na něj navázal také v přesilovce útočník Richard Nejezchleb. „Sehráli jsme daleko lepší zápas než ten poslední domácí (prohra 0:1 po nájezdech s Pardubicemi – pozn. red.), předvedli jsme krásné akce v přesilovkách. Mužstvo si od začátku šlo pro to, aby bodovalo, byli jsme aktivnější,“ těšilo domácího kouče Radima Rulíka.

Kometa se za žádného stavu nevzdává, což potvrdila i na severu Čech. Tentokrát její probuzení pouhých 6 minut a 35 sekund. Nejdřív do horního růžku branky zamířil Tomáš Bartejs, z úniku se prosadil Tomáš Vincour a 23 sekund před koncem utkání zaúřadoval kapitán Leoš Čermák.

„Mrzí mě, že jsme nezvládli závěr. Dalo se tomu předejít, věděli jsme, že má Brno nebezpečné brejky, to jsme si nepohlídali. V situaci šest na čtyři nás pak potrestali. Jsem rád, že jsme pak v nájezdech získali druhý bod,“ dodal Rulík.

Brňané neproměnili ani jeden nájezd, za Vervu se prosadili Lukáš Válek a Martin Hanzl. Kometa zvládla první čtvrtinu základní části na výbornou. Vede tabulku o bod před druhou Plzní a už v úterý hraje na ledě třetího Třince.

Verva Litvínov – Kometa Brno 4:3 po nájezdech (1:0, 0:0, 2:3 – 0:0)

Branky a nahrávky: 11. F. Lukeš (Kubát, Sörvik), 48. Sörvik (F. Lukeš, M. Hanzl), 52. Nejezchleb (M. Hanzl, F. Lukeš), rozh. náj. M. Hanzl – 54. Bartejs (Haščák, Malec), 58. Vincour (J. Krejčík), 60. L. Čermák (Zaťovič, M. Erat). Rozhodčí: Miroslav Petružálek, Jan Hribik – Kamil Zavřel, Lukáš Kajínek. Diváci: 4045.

HC VERVA Litvínov: Petrásek (Kantor) – Kubát (A), Sörvik, L. Doudera, Gula, Z. Sklenička, Baránek, Dietz – F. Lukeš, M. Hanzl, Nejezchleb – J. Černý (A), Gerhát, Matoušek – Trávníček (C), Válek, Jurčík – J. Doležal, Jícha, M. Hořava.
HC Kometa Brno: Čiliak (Vejmelka) – Barinka, Štencel, Gulaši, J. Krejčík, Malec, Bartejs, Mlčák – Zaťovič (A), Hruška, M. Erat (A) – T. Svoboda, L. Čermák (C), Vincour – Dočekal, V. Němec, Haščák – Mallet, H. Zohorna, Nahodil.

Autor: Petr Musil

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.