Kometa slaví v Plzni i podruhé. Vítězství 4:1 ozdobilo Nečasovo snové sólo

01.04.2018 | Kometa Brno | 1.liga

Plzeň, Brno – Hokejisté brněnské Komety vyhráli už dvanácté utkání v play-off v řadě. Čtyři jim zbývají do historického rekordu Pardubic, ale Brňané už překonali v této statistice druhý Vsetín. Vedou 2:0 v semifinálové sérii extraligy a v neděli zvítězili nad indiány 4:1.

„Snažíme se hrát hodně z obrany. Víme, že má soupeř výborné hráče. Máme čtyři vyrovnané lajny a když takto budeme hrát stejně celou dobu, nejsme k poražení,“ prohlásil Martin Nečas. Právě devatenáctiletý mladík vyrážel do rychlých brejků.

Přestože Plzeň vstoupila do utkání aktivněji, opět udeřili jako první Brňané. Dlouho vyrovnanou partii narušil v 32. minutě sváteční střelec Tomáš Bartejs. Těžil z úniku Nečase a Hynka Zohorny. Jako třetí dojíždějící hráč skóroval. „Soupeřův obránce šel do rohu nějak špatně a propadl. Viděl jsem Nečiho jak jede s Hynkem dva na jednoho. Doslova jsem tam došel, protože jsem už nemohl,“ pousmál se Bartejs.

Pro spíše defenzivního beka to byl premiérový gól v extralize play-off a celkově třetí za Kometu. Mimo něj brněnský tým našel další objev. V prvním útoku se usadil Radim Zohorna, ve třetí třetině ujel domácí obraně v oslabení a zajistil dvougólový náskok. „Proti sobotě jsme se zlepšili, zvlášť v první třetině jsme odvedli dobrý výkon, ale znovu jsme nedokázali dát první gól. Kometa poté skórovala a při naší přesilovce dala druhý gól, což zápas hodně ovlivnilo,“ vypíchl klíčový moment asistent domácího kouče Ladislav Čihák.

Plzeň položila akce talentovaného Nečase. Rychlý kontr zakončil krásnou akcí. Prohodil si puk kolem Petra Kadlece a bekhendem zkušeně zakončil. „Celá střídačka mi říkala, ať víc střílím, že tam mám hodně šancí. Už jsem v hlavě trochu přemítal, že vystřelím, ale nakonec jsem udělal stahovačku. Pak už jsme měl prázdnou bránu a stačilo to tam bekhendem dát,“ popsal snovou akci.

Kometu opět držel brankář Marek Čiliak. Skvěle zasáhl proti dorážce Davida Stacha do odkryté branky za stavu 0:1. Gól povolil až Milanu Gulašovi, jenž v závěru skóroval na 1:3 ranou pod břevno v přesilovce. „V pravý moment vždy vytáhne klíčový zákrok, který tým hrozně nakopne. Je základní stavební kámen,“ chválil svého spoluhráče bek Komety Ondřej Němec.

Po trefě zadáka Michala Gulašiho do odkryté branky si připsali Brňané další vítěznou čárku v play-off. „Můžeme slavit do půlnoci, jak říká Martin Erat, a od dalšího dne zase jedeme. Pořád jsme v půli cesty. Jak jsem řekl na začátku, pokora a plnění systému,“ zdůraznil Němec.

Škoda Plzeň – Kometa Brno 1:4 (0:0, 0:1, 1:3)

Branky a nahrávky: 58. Gulaš (Čerešňák) - 32. Bartejs (H. Zohorna, Nečas), 50. R. Zohorna, 52. Nečas (H. Zohorna, Gulaši), 60: Gulaši. Rozhodčí:Pešina, Pražák – Ondráček, Špůr. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:0. V oslabení:0:1. Diváci: 7500. Stav série: 0:2.

Škoda Plzeň: M. Svoboda (Hylák) – Moravčík, P. Kadlec (C), J. Kindl, Čerešňák, D. Sklenička, Jones, Vráblík – Schleiss, Mertl, Gulaš (A) – Stach, Kratěna, Indrák (A) – D. Kindl, Kracík, Kantner – Kodýtek, Preisinger, Hollweg.

Kometa Brno: Čiliak (Langhamer) – Štencel, O. Němec (A), Gulaši, J. Krejčík, Malec, Bartejs, L. Vágner – R. Zohorna, Hruška, M. Erat (A) – Zaťovič, P. Holík, L. Horký – Mallet, Nečas, H. Zohorna – Haščák, L. Čermák (C), Vondráček.

Autor: Petr Musil

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.