Jen přes kopec. Švrdlíková brněnské derby vítá, Beránková očekává boj

21.03.2018 | Basket Žabiny Brno | ŽBL

Brno – Prošly oběma brněnskými družstvy a nyní vedou své týmy do derby jako kapitánky. Královopolská rozehrávačka Sarah Beránková a pivotka Žabin Pavla Švrdlíková se znovu po roce chystají na čtvrtfinálovou bitvu městských rivalů v Ženské basketbalové lize. Úvodní duel startuje ve středu v půl šesté večer na palubovce loni vítězného KP Brno.

Oba týmy se dobře znají, na každé straně nastupuje hned několik basketbalistek, které hrály i za druhý klub. „Na hřišti jsme soupeřky, ale nemyslím si, že utkání jsou nějak speciálně vyhrocená jen kvůli tomu, že jde o brněnské derby,“ přemítala Švrdlíková.

Trochu jiné pocity má její kapitánský protějšek, který hraje v Králové Poli třetí sezonu. „Vzhledem k tomu, že jsem v Žabinách nastupovala dvanáct let, je to pokaždé trochu nepříjemné, ale jako domov už beru KP Brno. Jelikož se navzájem známe, čekám ještě větší boj,“ hlásila Beránková.

Zároveň si obě uvědomují, že favorit série hrané na tři vítězná utkání je Královo Pole. „Jde o neoblíbeného soupeře, trochu jsme doufaly, že narazíme na Slavii. Play-off je však něco jiného, rozhoduje momentální forma, která se díky poslednímu nadějnému výsledku, doufám lepší. Pro sebevědomí je důležité, že jsme si dokázaly, že můžeme s KP Brno hrát vyrovnaný duel. Bylo by pro nás hodně těžké vzpamatovat se, kdybychom prohrály velký rozdílem. Třeba z toho bude i nějaké vítězství,“ usmála se pivotka Žabin.

Narážela na to, že v sobotním vzájemném duelu rivalů Žabiny favorita dlouho trápily, ale nakonec prohrály 57:68. „Snad čtvrtfinále dobře dopadne, i když nás trochu zastrašily,“ řekla Beránková.

Obě vnímají, že tým, který postoupí, ušetří hodně sil, jelikož odpadají trable s cestováním. „Můžeme se v klidu připravovat, je to přes kopec,“ prohlásila Švrdlíková. „Žabiny jsem si do čtvrtfinále přála, jelikož nemusíme nikam cestovat," souhlasila Beránková.

Brněnské derby
21.3, 17.30: KP Brno – Žabiny
24.3., 17.00: Žabiny – KP Brno
27.3., 17.00: KP Brno – Žabiny

Případné další zápasy:
29.3. Žabiny – KP Brno
31.3. KP Brno – Žabiny

Autor: Patrik El-Talabáni

Zdroj: https://brnensky.denik.cz/ostatni_region/souper-to-ma-pres-kopec-svrdlikova-brnenske-derby-vita-berankova-ocekava-boj-20180320.html

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací