Hokejisté Komety jsou ve čtvrtfinále Ligy mistrů. Vyhráli i v Zugu

07.11.2017 | HC Kometa Brno | Tipsport extraliga

Po vítězství v domácím zápase zvládli hokejisté brněnské Komety i osmifinálovou odvetu Ligy mistrů. Ve švýcarském Zugu zvítězili 5:2.

Stejně jako v Brně se sestava Komety hemžila tvářemi mladíků a náhradníků. Proti zkušenostem nasadili bojovnost a nasazení. Po vyrovnané první třetině rozhodli hosté zápas v první části třetiny. Nejprve jim vedení vrátil ve 29. minutě Tomáš Mlynář. Pak Kometa přestála tlak Zugu a v přesilové hře přidal třetí branku Alexandre Mallet.

Švýcaři se pak tlačili do útoku, jenže naráželi na skvěle chytajícího Karla Vejmelku. Ve třetí části utekli Brňané až na 5:1 a čtvrtfinále si už nenechali vzít.

Postup vybojovali i oba další čeští zástupci v LM. Třinec vyhrál i druhý zápas 2:1 (1:0, 0:0, 1:1), Liberec po prohře doma 2:3 rozhodl v prodloužení a zvítězil Göteborgu nad Frölundou Indians 6:4 (1:1, 0:1, 3:2 – 1:0).

EV Zug – HC Kometa Brno 2:5
Třetiny: 1:1, 0:2, 1:2
Branky: 20. Diaz (Stalberg, Martschini), 46. Martschini (Stalberg) – 14. Nahodil (Svoboda), 29. Mlynář (Gajarský), 33. Mallet, 41. Bartejs (Hruška), 42. Nahodil
První zápas: 3:4, postupuje Kometa

Kometa: Vejmelka (Jekel) – Furch, Barinka, Štencel, Vágner, Kowalczyk, Bartejs – Mallet, Hruška, H. Zohorna – Dočekal, Nahodil, Svoboda – Gajarský, Suss, Mlynář – Dvořák, R. Zohorna, Horký

Další výsledky:
HC Oceláři Třinec – Malmö Redhawks 2:1 (1:0, 0:0, 1:1), první zápas 2:1, postupuje Třinec

Frölunda Indians – Bílí Tygři Liberec 4:6 po prodl. (1:1, 1:0, 2:3 – 0:1), první zápas 3:2, postupuje Liberec

Autor: Zdeněk Vlach

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.