Házenkáři Králova Pole padli s Novým Veselím, v extralize ale zůstávájí

08.05.2018 | SKKP Handball Brno | Extraliga mužů

Brno - Házenkáři ve čtvrtém kole nadstavbové části o udržení v extralize doma prohráli s Novým Veselím 31:35, díky prohře posledních Strakonic ale získali jistotu záchrany.

Prohráli, ale už jsou klidní. Královopolští házenkáři ve čtvrtém zápase extraligové nadstavby o konečné umístění na devátém až dvanáctém místě v sobotu v hale ve Vodově ulici padli s Novým Veselím 31:35. Bez bodu ale ze zápasu s Hranicemi odešly i poslední Strakonice. To znamená, že Brňané mají dvě kola před koncem nadstavby jistotu jedenáctého místa a v nejvyšší soutěži zůstanou.

Královopolané zaostávali za Novým Veselím hlavně v obraně. „Celý zápas měl soupeř herně i výsledkově lehce navrch. Zlepšili jsme ve srovnání s předchozími dvěma zápasy útočnou fázi, nicméně v obraně jsme si nedokázali poradit s rychlou kombinační hrou spojky a pivota. I když jsme defenzivu vysunuli, dělali jsme velké chyby a přišli tak o šanci na body,“ prohlásil na klubovém webu brněnský trenér Ivan Minařík.

Lodivod Nového Veselí Pavel Hladík zmínil, že Královo Pole předvedlo nejlepší výkon ze všech vzájemných duelů v sezoně. „Zápas byl těžký, na vítězství jsme se hodně nadřeli. Zejména Viktor Hastík a Michal Dostalík předvedli svou extratřídu,“ jmenoval kouč.

Utkání ovlivnila i červená karta domácího Daniela Burgeta, který v druhém poločase neudržel nervy na uzdě a rukou se ohnal po Ondřeji Skalickém. „Viděl jsem až rozhodčího, když vytáhl kartu. Na záznamu jsem viděl, že mu dal facku. Vyloučení ale zápas výrazně neovlivnilo. Burgeta v pohodě zastoupil v obraně i útoku Ondra Cabák,“ vysvětlilo brněnské křídlo Tomáš Cáb, který se v duelu přesně trefil čtyřikrát.

I on viděl hlavní důvod neúspěchu v neubráněné spolupráci pivota a spojky soupeře. „Veselí si s námi dělalo, co chtělo. Chodily tam křižné přihrávky, což se nesmí stávat. Problém nám dělal hlavně Jakub Štěrba,“ vyzdvihl střelce, který zavěsil hned sedmkrát.

Královopolští házenkáři si zatím v nadstavbě připsali ze čtyř zápasů výhru, remízu a dvě porážky. Důležité dva body vybojovali v prvním domácím utkání s Hranicemi, které porazili 36:32. Tým k vítězství dotáhli Cáb s Hastíkem, kteří nastříleli po šesti brankách. „Speciálně jsem se připravil na brankáře Bavlnku a zadařilo se. Před utkáním jsme si řekli, že když vyhrajeme, budeme mít v boji o záchranu klid. Zápas nám sedl,“ vysvětlil Cáb.Variantu sestupu si nepřipouštěl. „Neměli jsme nervy. Věděli jsme, že máme dost kvalitní kádr na to, abychom nesestoupili, a že když zahrajeme, na co máme, nebude se záchranou problém,“ poznamenal Cáb.

Teď už se může se spoluhráči v klidu připravit na poslední utkání před domácími fanoušky v sezoně, které Královo Pole odehraje proti Strakonicím v neděli od pěti hodin odpoledne ve staré hale ve Vodově ulici. „Chceme se důstojně rozloučit s diváky. Nic nevypustíme. Musíme hrát naplno, aby fanoušci měli chuť chodit. Tím spíš, když se nám sezona nepovedla. Obujeme se do toho,“ dodal.


Autor: Daniel Hrbolka

Zdroj: https://brnensky.denik.cz/ostatni_region/hazenkari-kralova-pole-padli-s-novym-veselim-v-extralize-ale-zustavaji-20180508.html

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací