Eratův dravý průnik v poslední minutě rozhodl. Kometa je po výhře krok od finále

04.04.2018 | Kometa Brno | 1.liga

Brno - Plzeň kousala, a tak to na sebe vzal lídr. Hvězdný útočník hokejové Komety Martin Erat rozhodl třetí utkání semifinálové série play-off na domácím ledě proti Plzni 58 sekund před koncem. Trefil vítězný gól na 3:2. „Martin dohrává všechno do konce. Neskutečný bojovník a dříč. Touto akcí byl odměněný za svou práci,“ rozplýval se asistent kouče Komety Kamil Pokorný.

Jeho tým už vede v sérii 3:0 na zápasy, k čemuž pomohla drzá akce útočníka, který odehrál víc než devět set utkání v NHL. Erat našlápl, hodil si puk mezi beka Nicka Jonese a do té doby dobře hrajícího hostujícího obránce Michala Moravčíka a bekhendem skóroval. „Obránci zastavili, čekali, co udělám s pukem. Snažil jsem se to jen hodit mezi ně a objet beka, protože neměl rychlost. Důležité utkání, Plzeň se mohla vrátit do hry,“ popsal pro Českou televizi šestatřicetiletý forvard.

Rozhodující moment přesunul na brněnské hráče ještě větší sebedůvěru před čtvrtečním čtvrtým utkáním. „Naši hráči tam propadli. Moravčík měl jednoduše odcouvat. Bohužel stalo se, smolný gól. Nicméně pro nás to nekončí a pokusíme se vrátit sérii do Plzně,“ sdělil asistent kouče indiánů Ladislav Čihák.

Kometa se s vítězem základní části dlouho přetahovala. Po brance Hynka Zohorny ze závěru první části vedla 1:0, ve druhé třetině srovnal Moravčík. Na další trefu Tomáše Vondráčka odpověděl elitní forvard hostů Milan Gulaš úspěšnou dorážkou na 2:2. „Jsem rád, že náš výkon v zápasech graduje. Po celých šedesát minut jsme odváděli super výkon, ale bohužel nás trápí koncovka. Chybí nám lauf, který jsme měli v sezoně, ale nic se neděje,“ prohlásil Gulaš.

Se spoluhráči zatápěl Markovi Čiliakovi, jenže Brňané vždy ve správný moment udeřili. Martin Nečas objel branku a připravil gól pro Zohornu. Vondráček našlápl v protiútoku a přesnou ranou skóroval. „Soupeř kvůli napadání občas ztrácí. Když si dáme puk rychle na hokejku a vyjedeme z obranného pásma, vytváříme si šance,“ řekl Nečas.

Ve čtvrtek s kolegy zabojuje o finále. Duel startuje v pět hodin odpoledne.

Kometa Brno – Škoda Plzeň 3:2 (1:0, 0:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 20. H. Zohorna (Nečas), 49. Vondráček (Mallet, Štencel), 60. M. Erat (Vincour, O. Němec) – 36. Moravčík, 50. Gulaš (Moravčík, Stach). Rozhodčí: Hradil, Pešina – Gebauer, Lhotský. Vyloučení: 3:3. Bez využití. Střely na branku: 29:23. Zblokované střely: 13:13. Hity: 12:10. Úspěšnost vhazování: 49 % (33/68) – 51 % (35/68).  Diváci: 7700 (vyprodáno).

HC Kometa Brno: Čiliak (Langhamer) – Štencel, O. Němec (A), Gulaši, J. Krejčík, Malec, Bartejs, Barinka – R. Zohorna, Hruška, M. Erat (A) – Zaťovič, P. Holík, Vincour – Mallet, Nečas, H. Zohorna – Haščák, L. Čermák (C), Vondráček.
HC Škoda Plzeň: M. Svoboda (Hylák) – Jones, Moravčík, Čerešňák, Vráblík, P. Kadlec (C), D. Sklenička, Pulpán – Gulaš (A), Mertl, Kantner – Indrák (A), Kratěna, Stach – Schleiss, Kracík, D. Kindl – T. Kubalík, Preisinger, Hollweg.

Autor: Petr Musil, Patrik El-Talabáni

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.