Čermák si vzpomněl na duely s Jihlavou a vystřelil výhru Komety 2:0

05.11.2017 | HC Kometa Brno | Tipsport extraliga

Souboje s Jihlavou sice zažil, ale ještě v dresu svého mateřského týmu Třebíče v první lize. Nyní brněnský kapitán Leoš Čermák pomohl gólem ve dvacátém kole hokejové extraligy k výhře Komety 2:0 nad jihlavskou Duklou.

Kromě něj proti Jihlavě nastoupilo i dalších pět odchovanců třebíčského hokeje – Martin Erat, Lukáš Nahodil, Tomáš Bartejs, Martin Dočekal a Ondřej Němec. „Určitě je to pro nás z Třebíče pikantní. My co jsme prošli první ligou, jsme v Jihlavě hrávali,“ zavzpomínal si Čermák.

Brněnský kapitán se proti Jihlavě trefil v pravý čas. Za stavu 1:0 pro Kometu totiž domácí ve třetí třetině tlačili, ale osm minut před jejím koncem si Čermák sjel na druhou tyč a po přihrávce od Dočekala zametl puk do branky. „Jakmile jsme o gól vedli, hráli jsme dobře zezadu a několikrát šli do přečíslení. Věděli jsme, že nás čeká houževnatý soupeř, který výborně bruslí. Doma hraje aktivní hokej, hodně napadá, takže jsme se snažili hrát jednoduše ze třetiny a na brejky,“ podotkl autor druhé trefy Komety Čermák.

Z protiútoku padl i gól Komety na 1:0, když se prosadil na konci první části Alexandre Mallet. „Hodně nám pomohla úvodní branka ve vyrovnané první třetině,“ řekl asistent brněnského kouče Kamil Pokorný.

Největší šanci na vyrovnání měla Dukla těsně před koncem druhé části, kdy při zákroku zahodil hůl brněnský gólman Marek Čiliak a rozhodčí nařídili trestné střílení. Toho se ujal Lukáš Žálčík, ale zamířil mimo tři tyče. „Až do penalty jsme byli lepší. Poslední čtyři minuty po ní Jihlava ukázala, jak bude hrát ve třetí třetině. Nachystali jsme se na to a kluky chválím, že hráli v obraně velice dobře a nepouštěli domácí do žádných gólových šancí,“ těšilo Pokorného.

Jihlava sice v poslední třetině Kometu přestřílela 11:6, Čiliaka v bráně ale nepřekonala. „Neproměnili jsme nájezd, což nás trochu uzemnilo. Po gólu na 2:0 si Brno výsledek pohlídalo. Klukům děkuji, pokud takový výkon předvedou i v další zápasech, tak se mají diváci na co těšit,“ prohlásil asistent trenéra Dukly František Zeman.

I nadále zůstává Kometa na druhém místě o skóre za Plzní. „Měli jsme nějaké remízy, prohry v prodloužení, tříbodové utkání nám chybělo,“ dodal Čermák.

HC Dukla Jihlava – HC Kometa Brno 0:2
(0:1, 0:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 19. Mallet (V. Němec), 52. L. Čermák (Dočekal).
Rozhodčí: Mrkva, Svoboda – Kis, Rampír. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:0. Diváci: 6500 (vyprodáno)

HC Dukla Jihlava: Škarek (Volden) – Suchánek, de la Rose, Ulrych, Bryhnisveen, Kajínek, Váňa, J. Zdráhal – Jiránek, Skořepa (A), T. Kubalík – Zeman, F. Seman, Čachotský (C) – Anděl, M. Hlinka, Žálčík – Rys, R. Hubáček, Diviš (A).
HC Kometa Brno: Čiliak (Vejmelka) – Barinka, O. Němec, Gulaši, J. Krejčík, Malec, Bartejs – Zaťovič (A), Hruška, M. Erat (A) – T. Svoboda, L. Čermák (C), Dočekal – Mallet, V. Němec, H. Zohorna – R. Zohorna, Nahodil, Haščák.