Burgrová se při rozlučce styděla. Královo Pole prohrálo ve finále i podruhé

29.04.2018 | KP BRNO | ŽBL

Brno – Rozlučka s příchutí prohry. Královopolská pivotka Ilona Burgrová kvůli dominanci USK Praha nejspíš odehrála poslední domácí utkání ve finále Ženské basketbalové ligy. V něm brněnský celek podlehl hegemonovi posledních let 62:89 a v sérii hrané na tři vítězství prohrává 0:2 na zápasy. „Rozlučka byla krásná, fantastická, dokonce jsem se trochu styděla. Jen výsledek mohl vypadat lépe,“ řekla čtyřiatřicetiletá basketbalistka, která po sezoně ukončí kariéru.

Rozlučka ji překvapila o to víc, že v dresu KP Brno si zahrála jen jednu sezonu. „S prostředím a klubem jsem srostla velmi rychle, ale nikdy jsem nepředpokládala, že tým, kde hraji pouze rok, se pustí do takové akce. Na druhou stranu doufám, že nezapadlo finále, které se v Králově Poli hraje po 24 letech,“ přála si Burgrová.

Duel málem nedohrála, už v první čtvrtině totiž nasbírala tři osobní chyby. Jenže pak uplatila zkušenosti a po zbytek zápasu nefaulovala. „Když mi rozhodčí zapískali třetí faul, řekla jsem si, že kluci asi nechtějí, abych zápas dohrála. Snažila jsem se pak už tolik nefaulovat, ale trenér po nás chce, abychom do všeho šly naplno,“ povídala držitelka stříbrné medaile z mistrovství světa z roku 2010 a účastnice olympiády v Londýně.

I když Královopolanky nakonec se suverénním USK prohrály o 27 bodů, vstup do utkání měly znovu dobrý. Stejně jako v Praze totiž vyhrály první čtvrtinu, tentokrát 15:14. „Jsem rád, že máme takové vstupy. Na začátku hrajeme v optimální sestavě, máme dost sil, udržujeme herní disciplínu. Pak ale tyto aspekty začínají odpadat,“ popsal brněnský trenér David Zdeněk.

Od druhé čtvrtiny však dominoval na hřišti jen jeden tým. I proto se domácí trenér rozhodl do závěrečných minut nasadit hlavně mladé hráčky – Terezu Lančovou, Barboru Holubovou, Karolínu Jandovou či Ludmilu Dudáčkovou. „Na lavičce se nikdo neotrká. Chci, aby postupně nastupovaly i v důležitých fázích zápasů a ne jen za rozhodnutého stavu,“ sdělil Zdeněk, jehož svěřenky se pokusí konec sezony odvrátit ve středu v Praze.

KP Brno - USK Praha 62:89

Po čtvrtinách: 15:14, 30:37, 49:62. Nejvíc bodů: Šujanová 15, Andělová, Beránková po 13, Ursuová 9 – Režanová 19, Hanušová 15, Elhotová 14. Trojky: 3/13 – 3/11. Doskoky: 26 – 40. Trestné hody: 19/22 – 18/22. Stav série: 0:2.

Autor: Patrik El-Talabáni

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.