Bulldogs i přes špatný start do sezony věří, že postoupí do play-off

19.09.2018 | Bulldogs BRNO | Tipsport Superliga

Brno – V minulé sezoně florbalisté Bulldogs skončili na předposledním třináctém místě a superligovou příslušnost udrželi až v baráži. Stejným lapáliím se brněnský celek chce v novém ročníku vyhnout a opět se vrátit na pozice zajišťující play-off.

Jenže po čtyřech kolech to s Buldoky nevypadá vůbec dobře. V tabulce mají nula bodů a počet obdržených branek narůstá téměř v každém zápase na dvojciferné číslo. „Sráží nás především nezkušenosti, které souvisí s mladým kádrem. Rovněž jsme měli na začátku sezony těžký los,“ líčí Jan Vojtíšek, který do Bulldogs přišel v létě z Hattricku Brno.

Kádr superligového celku prošel před novou sezonou velkým počtem změn. „Omladil se na úkor starších vyhranějších hráčů, kteří odešli. Tým nyní musí táhnout mladí,“ vysvětluje pětadvacetiletý obránce, jenž je druhý nejstarší hráč Bulldogs.

Výsledky Bulldogs1. kolo:
Otrokovice – Bulldogs 11:3
2. kolo:
Bulldogs – Chodov 2:12
3. kolo:
Střešovice – Bulldogs 9:3
4. kolo:
Bohemians – Bulldogs 7:2

V minulé sezoně to mezi Buldoky skřípalo. Starší hráči nevycházeli s mladšími. Proto tolik změn. „Týmovost a parta je letos super. Věřím, že máme větší potenciál, než zatím ukazujeme. Musíme pořádně zapracovat, ale díky dobrému kolektivu se zvedneme. Jsem přesvědčený, že sezona dopadne nakonec dobře,“ burcuje ostravský rodák.

Další důvod nepovedeného začátku už Vojtíšek naznačil: obtížný los na úvod. „Kromě zápasu s Chodovem jsme s ostatními soupeři drželi krok. Potom jsme se nechali zlomit dvěma góly do naší sítě v krátkém časovém sledu. A už jsme nedokázali odpovědět. Zkušenější soupeři si výhru pohlídali,“ odhaluje Vojtíšek.

V následujících kolech už čekají na brněnský celek přívětivější protivníci. V pátém Bulldogs přivítají v neděli od pěti hodin odpoledne v hale ve Vodově ulici Královské Vinohrady, v tabulce se nachází na jedenácté pozici. „Doufám, že získáme konečně tři body. Psychika hraje velkou roli, když poprvé vyhrajeme, můžeme se od toho odrazit,“ míní.

Stále i přes nevydařený start doufá, že se Bulldogs proderou na pozice zajišťující boje ve vyřazovací části. „Určitě věřím. Pořád jsme na začátku sezony. Nejnižší cíl je nehrát baráž, ale chceme se porvat o play-off,“ dodává zadák Vojtíšek.

Autor: Vladimír Formánek

Zdroj: https://brnensky.denik.cz/ostatni_region/bulldogs-i-pres-spatny-start-do-sezony-veri-ze-postoupi-do-play-off-20180919.html

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací