Buldoci vstřebávají nejhorší umístění v historii. O Superligu zabojují v derby

06.03.2018 | Bulldogs BRNO | Tipsport Superliga

Brno - Okamžitě zapomenout na strašidelnou sérii dvanácti proher v řadě a s čistou hlavou zabojovat o udržení v Superlize. Brněnští florbalisté zakončili základní část nejvyšší soutěže na třinácté příčce a v prvním kole play-down je v jihomoravském derby čeká dvanácté Znojmo.

Pro Buldoky, jako tradičního účastníka play-off, jsou utkání o záchranu novinka. Třináctá příčka je nejhorší umístění v historii klubu. „Měli jsme před začátkem soutěže jiné plány, ale bohužel už s tím nic nenaděláme. Chceme udržet Superligu v co nejkratší době a připravit se na další sezonu. Jsem rád, že hrajeme proti Znojmu, věříme si na ně,“ řekl obránce Jiří Bauer.

Podle trenéra Rostislava Kohúta série dvanácti prohraných zápasů v řadě zkresluje. „Spoustu hráčů jsme v závěru šetřili, byli zranění i nemocní. Jakmile bylo jasné, že budeme hrát o záchranu, zařadili jsme i kondiční bloky, což se odrazilo na výsledcích i herním projevu. Jednoznačně ale chceme Superligu zachránit. Zakončili jsme neúspěšnou základní část, play-down je nová soutěž,“ burcoval v pořadí už třetí kouč Buldoků v sezoně.

Třinácté místo považuje za zklamání. „Naopak velké pozitivum je, že jsme do A týmu zapracovali mladé hráče, kteří nám důvěru v budoucnu splatí,“ sdělil.

Hlavní silná stránka Znojma podle něj tkví v týmovém pojetí hry. „Staví tým většinou na odchovancích, hrají spolu hodně dlouho. Mají k městu a klubu obrovský vztah. Série bude atraktivní, mají hodně mladý, agilní a běhavý kádr. Chtějí hrát florbal,“ popsal Kohút.

Klíčové podle něj budou detaily. „Bude to vyrovnané. Rozhodnou přesilovky i standardky. Kdo bude hrát víc oslabení, bude mít nakročeno do druhého kola play-down,“ odhadoval.

Série mezi Brnem a Znojmem se hraje na čtyři vítězné zápasy a začíná dvěma zápasy v sobotu a neděli na hřišti Znojma. Druhou dvojici tvoří Ústí nad Labem a Liberec. Poražené týmy se utkají v další sérii, z níž poražený sestoupí a vítěz hraje baráž.

Znojemští florbalisté zakončili základní část nedělní prohrou 4:13 v Mladé Boleslavi, která je první. „Pro nás to nejdůležitější právě začíná. Těšíme se na jihomoravské derby a budeme dobře připravení,“ vzkázal znojemský lodivod Jan Šťastník.

Autor: Daniel Hrbolka

Zdroj: https://brnensky.denik.cz/ostatni_region/buldoci-vstrebavaji-nejhorsi-umisteni-v-historii-o-superligu-zabojuji-v-derby-20180306.html

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací