Buldoci měli ve Znojmě záchranu na dosah. Pohrdli

25.03.2018 | Bulldogs BRNO | Tipsport Superliga

Znojmo, Brno - Brněnští florbalisté vedli těsně před koncem sedmého utkání play-down ve Znojmě už 3:1. Nakonec padli v prodloužení 3:4 a sezona se jim protáhne.

Stačilo vydržet ještě něco přes minutu. Zachránili by se v Superlize a ukončili nepodařenou sezonu. Florbalisté Bulldogs ale v sobotu večer proti Znojmu v závěru třetí třetiny rozhodujícího sedmého zápasu prvního kola play-down neudrželi dvoubrankový náskok a padli v prodloužení 3:4. V druhém kole se musí poprat o baráž.

V první polovině třetí části poslal Buldoky do vedení druhým gólem v utkání Lukáš Mráz, na jeho branku navázal trefou Jiří Juhaňák. „Téměř celé utkání jsme měli pod kontrolou, soupeře jsme nepouštěli do brejků. Byl to náš nejlepší zápas sezony. Hráli jsme organizovaně, dobře jsme k utkání přistoupili. Bohužel jsme nezvládli závěrečný tlak Znojma,“ litoval brněnský trenér Rostislav Kohút.

V čase 58:54 se ale při hře bez brankáře prosadil nejdříve znojemský útočník Martin Šindelář. Na 3:3 vyrovnal o 44 vteřin později střelou z dálky obránce Daniel Krejčíř. Ten poslal do prodloužení už čtvrteční utkání v Brně. „Podlehli jsme atmosféře a nervozitě. Postupně jsme ze strachu přestali hrát aktivně. Pocity po vyrovnání byly hrozné,“ popsal kouč Buldoků.

I když podle Kohúta dva slepené góly neměly vliv na výkon týmu v prodloužení, domácí jej dokázali po necelých sedmi minutách strhnout zásluhou Vojtěcha Procházky na svou stranu. Tím ovládli i celou sérii 4:3 na zápasy. „Prodloužení bylo o jedné střele a tentokrát jsme ji měli my. Porazit Bulldogs v sérii na čtyři výhry je největší vítězství v historii znojemského florbalu. Jsem rád, že jsem mohl být u toho. Hala byla narvaná po strop. Mrzí mě, že se do ní několik desítek lidí nedostalo. Atmosféra byla neskutečná,“ pochválil v euforii své svěřence i 630 diváků znojemský lodivod Jan Šťastník.

Zatímco se Znojmo zachránilo v Superlize, Buldoci ještě musí zabojovat v druhém kole play-down proti Ústí nad Labem, které také v sedmém utkání padlo v Liberci 4:5 po nájezdech. „Mrzí mě to. Psychicky jsme už byli naladění na odpočinek a konec sezony. Co se dá dělat. Musíme potrénovat a připravit se na Ústí. Doufám, že to zvládneme a vyhrajeme i baráž,“ řekl střelec dvou gólů v sobotním utkání Mráz.

1. kolo play-down Superligy:7. zápas: Znojmo – Bulldogs Brno 4:3 po prodloužení (1:1, 0:0, 2:2, 1:0). Branky: 9. Sláma, 59. Šindelář, 60. Krejčíř, 67. V. Procházka – 3. a 45. Mráz, 49. Juhaňák. Stav série: 4:3.
Znojmo se zachránilo v Superlize. Bulldogs čeká druhé kolo play-down proti Ústí nad Labem. Hraje se také na čtyři vítězná utkání. Začíná se dvěma zápasy v Brně 31. března a 1. dubna. Poražený sestupuje a vítěz hraje baráž.

Autor: Daniel Hrbolka

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.