Basketbalistky Technicu natáčely romantický film

27.01.2018 | Teamstore BRNO | ŽBL

Brno, Praha - Basketbalistky brněnského Technicu natáčely historický film o basketbalové reprezentaci. Na zápas nedorazíme, protože cestujeme časem. I tak mohla znít omluvenka brněnských basketbalistek Technicu ze zápasu s pražskou Slavií. Brňanky místo utkání natáčely historický sportovní film Zlatý podraz.

Děj vrcholí na basketbalovém mistrovství Evropy v Paříži v roce 1951. Brňanky se ujaly rolí fanynek, dvě z nich dokonce dekorovaly hráče po finálovém zápase přímo na hřišti. „Na filmu se podílí pět nebo šest set komparzistů, byly úplně zaplněné tribuny. Hrají v něm herci i basketbalisté. Byla tam super parta,“ pochvalovala si Monika Stehlíková, která předávala květiny vítězům na palubovce.

V roli italského reprezentanta se ve filmu objeví i český basketbalista Jiří Welsch, z herců například Filip Březina nebo Zdeněk Piškula. „Na mě jsou strašně mladí, ale oba jsou příjemní a profesionální. Byla s nimi sranda. Podívat se do zákulisí filmu je úžasná zkušenost,“ podotkla šestadvacetiletá hráčka Technicu. Natáčení se zúčastnila i její sestra a spoluhráčka Markéta. „Čekají ji státnice a nemohla zůstat na celé natáčení. Na place jsme se spíš míjely,“ dodala Monika.

Podle scenáristy a sportovního komentátora Jakuba Bažanta se jedná o unikátní film o basketbalu, vášni a touze mladých lidí zahrát si milovaný sport, ale i hledání lásky a uplatnění v životě. „Život hrdinů zásadně naruší nacistická okupace Československa a poté i komunistický puč v únoru 1948,“ nastiňuje příběh Bažant, který si ve filmu zahrál rozhlasového reportéra.

Ke zpracování historického děje patří i dobové oblečení a účesy, které si Brňanky při natáčení užívaly. „Štáb nás oblékl opravdu pěkně. Moc nám to slušelo,“ sdělila Stehlíková. 

Souhlasí s ní i Bažant. „Zejména takovým kočkám, jako jsou basketbalistky Technicu, šaty a čepečky vyloženě sluší. Mohly by je nosit i dnes. Moc si vážíme, že nás přijely podpořit,“ hodnotil jeden z dvojice scenáristů. 

Premiéra filmu je plánovaná na 25. října, těsně před vyvrcholením oslav stého výročí vzniku samostatného Československa. „Snažíme se na poutavém příběhu připomenout, že svoboda není samozřejmost a že když se o ni nebudeme starat a pečovat o ni, můžeme ji ztratit,“ popsal hlavní myšlenku projektu Bažant.

Autor: Daniel Hrbolka

Zdroj: https://brnensky.denik.cz/ostatni_region/basketbalistky-technicu-natacely-romanticky-film-20180127.html

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací